Justyna Święty-Ersetic wyprzedziła rewelacyjną nastolatkę w pięknym biegu o złoty medal

Justyna Święty-Ersetic zdobyła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 400 m. Wygrała w Toruniu czasem 52,02 przed 17-letnią Kornelią Lesiewicz, która poprawiła rekord Polski juniorek - 52,56. Złota medalistka oceniła, że Polki nie oddadzą łatwo Holenderkom tytułu mistrzyń Europy.

Kornelia Lesiewicz zdobyła srebro w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu
fot. pzla

Piękną walkę o złoty medal Mistrzostw Polski w biegu na 400 m stoczyły w Toruniu Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) i niespełna 18-letnia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów). Wygrała zdecydowanie bardziej doświadczona multimedalistka mistrzostw Europy. Święty-Ersetic uzyskała 52,02. Wynik Lesiewicz - 52,56 to nowy halowy rekord Polski juniorek. Młoda zawodniczka poprawiła go po raz drugi w tym sezonie.

Justyna Święty-Ersetic pobiegła po złoto

Jestem w dobrej dyspozycji. Wcale nie w słabszej niż rok temu, gdy w tej hali ustanowiłam halowy rekord Polski. Bieg na mistrzostwach kraju jest o medale. (...) Teraz trzy dni w domu i jedziemy do Spały przygotowywać się bezpośrednio do toruńskich mistrzostw Europy. Młodzież chce tak jak i my - bardziej doświadczone zawodniczki - znaleźć się w sztafecie, być przysłowiowym aniołkiem. Kornelia pokazała już na juniorskich mistrzostwach Polski, że jest mocna. Widać było, że ma jeszcze rezerwy. Wówczas "pospawało" ją na dwóch ostatnich krokach, więc wiedziałam, że ma jeszcze z czego urwać. Dziś tak zrobiła

- powiedziała Święty-Ersetic.

Kornelia Lesiewicz pobiegł rewelacyjnie

Nie chciała oceniać młodszej koleżanki, ale przyznała, że ma ona wielki talent i predyspozycje do szybkiego biegania.

Trzymam za nią kciuki. Mam nadzieję, że będziemy mogły razem biegać w sztafecie

- podkreśliła złota medalistka. Zarówno ona, jak i Lesiewicz, uzyskały indywidualne minimum uprawniające do startu w Halowych Mistrzostw Europy (4-7 marca w Toruniu).

Święty-Ersetic uważa, że najgroźniejszymi rywalkami Polek w sztafecie 4x400 m podczas HME będą Holenderki:

Na to wygląda po ich czasach. My jednak jesteśmy sztafetą doświadczoną. Będziemy biegały u siebie. Tanio skóry nie sprzedamy i znów mierzymy w złoto.

Lesiewicz o swojej nominacji do sztafety wypowiadała się bardzo asekuracyjnie, ale czasy nie kłamią. Jej wynik jest drugim na tegorocznych polskich listach.

Jestem bardzo szczęśliwa, ale i w szoku, bo to moje pierwsze halowe mistrzostwa Polski seniorów. Do tego bodaj czwarty bieg pod dachem na tym dystansie. Mam 17 lat, niczego nie muszę. Bawię się sportem. Zobaczymy, co powiedzą trenerzy i czy będę w składzie na mistrzostwa Europy

- mówiła podekscytowania srebrna medalistka.

Wynik 17-letniej Lesiewicz to najlepszy rezultat w historii uzyskany w hali w biegu na 400 przez jakąkolwiek Europejkę przed skończeniem osiemnastego roku życia.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Justyna Święty-Ersetic #lekkoatletyka #Kornelia Lesiewicz

albicla.com@januszmilewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo