Disney wyprodukował pięć sezonów kultowego programu. Popisy Kermita, Panny Piggy czy misia Fozzie i ich sławnych gości można oglądać za miesięczną opłatę w wysokości 7 dolarów miesięcznie.

Fanów serii czekają zmiany. Każdy, kto zdecyduje się obejrzeć „The Muppet Show” na Disney +, najpierw zobaczy komunikat-ostrzeżenie przed „obraźliwymi treściami” oraz „złym traktowaniu ludzi i kultur”.

„Ten program prezentuje negatywne przedstawienia i/lub złe traktowanie ludzi lub kultur. Te stereotypy były błędne wtedy i są błędne teraz” - czytamy.

„Zamiast usuwać te treści, chcemy przyznać się do ich szkodliwego wpływu, uczyć się na nich i zainicjować rozmowę, aby wspólnie stworzyć bardziej integracyjną przyszłość”

- głosi komunikat.

Dalej Disney tłumaczy, że firma jest zaangażowana w „tworzenie historii o inspirujących i aspiracyjnych motywach, które odzwierciedlają bogatą różnorodność ludzkich doświadczeń na całym świecie”.

Disney pod naciskiem poprawności politycznej

O znanej na całym świecie wytwórni głośno było również przed kilkoma dniami. Aktorkę Ginę Carano usunięto z bijącego rekordy popularności serialu Disneya „The Mandalorian” osadzonym w realiach uniwersum „Star Wars”, przez swoje poglądy. 

Carano podpadła internautom o liberalnych i lewackich poglądach. Nie dość, że ośmieliła się nie wspierać ideologii LGBT+, w jednym z wpisów oficjalnie wyśmiała inicjatywę umieszczania na Twitterze zaimków osobowych, którymi należy się zwracać do członków społeczności LGBT+ (np. „she/her/hers”). Aktorka na swoim profilu zapisała: „beep/bop/boop”, co jej krytycy odebrali jako… zachowanie transfobiczne. Carano często krytykowała publicznie ruch Black Lives Matter, co również nie podobało się internautom.

Czara goryczy przelała się jednak, gdy aktorka w kilku wpisach na Twitterze odniosła się do wyborów prezydenckich w USA. Pisała między innymi, że mogło dojść do fałszerstwa wyborczego, a także ostro krytykowała Demokratów.

Studio Lucasfilm Walta Disneya poinformowało, że nie będzie już współpracować z aktorką po tym, jak na Instagramie porównała prześladowania Żydów w nazistowskich Niemczech do traktowania ludzi o konserwatywnych poglądach politycznych.