Papież Franciszek pozdrowił Polaków. "Moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku"

Papież Franciszek skierował dziś specjalne pozdrowienie dla Polaków obecnych na modlitwie w Watykanie i dla wiernych z diecezji w Płocku w związku z obchodami 90. rocznicy pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego Świętej Faustynie Kowalskiej.

Papież Franciszek
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Po odmówieniu południowej modlitwy Anioł Pański papież pozdrowił polskich wiernych, a następnie powiedział:

"Dzisiaj moją myśl kieruję do sanktuarium w Płocku w Polsce, gdzie przed 90 laty Pan Jezus ukazał się świętej Faustynie Kowalskiej, powierzając jej szczególne orędzie Bożego Miłosierdzia"

- Za pośrednictwem świętego Jana Pawła II orędzie to dotarło do całego świata. Jest ono niczym innym, jak Ewangelią Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał i obdarza nas miłosierdziem Ojca. Otwórzmy serce mówiąc z wiarą: Jezu ufam Tobie

- dodał Franciszek przemawiając do licznych wiernych, zgromadzonych na placu Świętego Piotra. Było wśród nich widać grupy z polskimi flagami.

Papież wystosował też list do biskupa płockiego Piotra Libery, w którym pozdrowił wiernych tamtejszej diecezji i zapewnił o swym duchowym uczestnictwie w obchodach 90. rocznicy pierwszego objawienia, które odbędą się w poniedziałek w tamtejszym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

"Podzielam radość Kościoła Płockiego, że to szczególne wydarzenie jest już znane w świecie i pozostaje żywe w sercach wiernych" – napisał Franciszek. Przypomniał, że święty Jan Paweł II, pragnął, by "orędzie o miłosiernej miłości Boga dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Papież Franciszek #Płock

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo