Sylwia Spurek nie ustaje w wegańskiej „krucjacie”. Jej świeckim „świętym” ma być... Bill Gates

Skrajnie lewicowa poseł do PE Sylwia Spurek kontynuuje swoją batalię o „nowy, lepszy świat”, powołując się na autorytet Bill'a Gates'a. Polityk przypomina, że miliarder „w trosce o klimat” wezwał do przechodzenia na w pełni syntetyczną wołowinę i ubolewa nad brakiem refleksji w tej kwestii ze strony polskich elit. - No z taką „elitą” to raczej nie stworzymy nowoczesnego państwa - alarmuje Spurek.

Zdjęcie ilustracyjne
Autorstwa ENERGY.GOV - Ken Shipp/DOE Photo, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56852813

W czwartek eurodeputowana Sylwia Spurek zaproponowała „Piątkę dla branży roślinnej”. Jej główne założenia miałyby się opierać o zakaz reklamy mięsa, mleka i jaj oraz likwidację funduszy promocji tych produktów. Spurek chce też powołania funduszu promocji weganizmu oraz wprowadzenie już w przedszkolach zajęć - „klimat i prawa zwierząt”. Polityk zaproponowała także 5 proc. VAT na zamienniki mięsa, mleka, jaj.

Posłom podzielającym jej inicjatywę, Sylwia Spurek zaoferowała „pełne wsparcie merytoryczne i legislacyjne w przygotowaniu projektów ustaw”. - Zróbmy to dla klimatu, praw człowieka i oczywiście dla praw zwierząt! – zaapelowała w mediach społecznościowych.

Dziś lewicowa polityk poszła o krok dalej, powołując się przy tym na autorytet twórcy Microsoftu i jednego z najbogatszych ludzi na świecie Bill’a Gates’a.

- Bill Gates - w trosce o klimat - wzywa do przechodzenia na w pełni syntetyczną wołowinę. A w Polsce były kandydat na Prezydenta oraz redaktor naczelny ważnego tygodnika bronią swojego prawa do schabowego... No z taką „elitą” to raczej nie stworzymy nowoczesnego państwa

- alarmuje europoseł Spurek.

Apel Sylwii Spurek komentowali internauci, wskazując m.in., że Bill Gates „zainwestował miliony dolarów w firmę Memphis Meat, która zajmuje się hodowaniem mięsa w laboratorium”.


 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#weganizm #Bill Gates #Sylwia Spurek

albicla.com@przemyslawobluski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo