Kolejny klub odmawia klękania przed meczem. "Ten gest już nie spełnia swojej roli"

Piłkarze występującego w angielskiej Championship Bournmouth nie będą już klękać przed rozpoczęciem spotkań. Klub opublikował w tej sprawie oświadczenie kapitana zespołu. "Ten gest już nie spełnia swojej roli" - stwierdził Steve Cook.

fot. afcb.co.uk

W ostatnich dniach rezygnację z klękania przed rozpoczęciem spotkań piłkarskich w Anglii ogłosił klub z londyńskiego Brentford. Podobną deklarację złożył czarnoskóry zawodnik Crystal Palace.

Mam wrażenie, że klękanie jest poniżające. Kiedy dorastałem, rodzice mówili mi, że powinienem być dumny z tego, że jestem czarny, choćby nie wiem co. Powinniśmy stać wyprostowani

- oświadczył Wilfried Zaha.

Bournmouth rezygnuje z klękania przed rozpoczęciem meczu

Teraz rezygnację z klękania przed meczami ogłosili piłkarze występującego na drugim poziomie rozgrywkowym Bournmouth.

Jako piłkarze i wzorce do naśladowania chcemy nadal wpływać na pozytywne zmiany w społeczeństwie. Potrzebujemy jednak wsparcia - w szczególności ze strony rządzących i mediów społecznościowych. Chcemy widzieć działania, a nie słowa lub gesty

- czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie klubu.

W Bournmouth zapowiadają, że będą kontynuować sprzeciw wobec wszelkich form nierówności społecznych, ale klękanie to "gest, który już nie spełnia swojej roli".

W Anglii piłkarze klękają przed rozpoczęciem spotkań od lipca ubiegłego roku, aby w ten sposób wyrazić solidarność z ruchem "Black Lives Matter".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Bournmouth #rasizm #Black Lives Matter #piłka nożna

albicla.com@Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo