Co znaleźliśmy w biuletynie Platformy? Aborcja ze względu na... "trudną sytuację osobistą"

Platforma Obywatelska rozesłała dziś do swoich sympatyków biuletyn. W nim znalazł się artykuł o stanowisku partii dotyczącym aborcji. "Stoimy po stronie Polek. Po stronie rozsądku i empatii" - napisano. Okazało się też, że szczególnym warunkiem, który sprawia, że aborcja miałaby być dostępna do 12. tygodnia ciąży, jest... trudna sytuacja osobista kobiety.

Zdjęcie ilustracyjne
By Platforma Obywatelska RP from Polska - Platforma Obywatelska na konwencji programowej zaprezentowała nowy program wyborczy i hasło: "Zrobimy więcej", CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34318857; biuletyn POinfo

Stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie aborcji rodziło się w wielkich bólach. Nie udało się go wypracować przez wiele miesięcy, choć było systematycznie zapowiadane. W końcu ogłoszono, że przyjęta została odpowiednia uchwała. 

- Uważamy, że w szczególnie trudnych warunkach osobistych, po spełnieniu szczególnych warunków, takich jak konsultacja z psychologiem, z lekarzem, to kobieta powinna podjąć tę osobistą decyzję. A prawo musi jej to umożliwić

- powiedziała na konferencji prasowej poseł Izabela Leszczyna. Wśród zaproponowanych rozwiązań znalazły się też m.in. leczenie niepłodności metodą in vitro, edukacja seksualna czy badania prenatalne finansowane przez państwo. 

Platforma ogłosiła, że daje możliwość dopuszczenia terminacji ciąży w wyjątkowych sytuacjach po spełnieniu warunków do 12 tygodnia ciąży. Nie sprecyzowano jednak, na czym polegają te warunki, ani jakie są te wyjątkowe sytuacje.

Odpowiedź nadeszła w końcu z biuletynu "POinformowani", rozsyłanego przez partię do swoich sympatyków. Portalowi Niezalezna.pl udało się z nim zapoznać.

- Do dotychczasowych przesłanek umożliwiających dokonanie aborcji chcemy bowiem dodać jeszcze jedną, równie ważną – trudną sytuację osobistą kobiety

- czytamy w artykule dotyczącym aborcji z wydania, które rozesłane zostało dziś.

O projekcie Platformy Obywatelskiej wiemy już coraz więcej, choć jeszcze nie wszystko. Oczywiście nie sprecyzowano, na czym ta "trudna sytuacja osobista" miałaby polegać. Czy chodzi o kwestie finansowe czy mieszkaniowe? A może dziecko stanie się przeszkodą do kariery zawodowej i to spowoduje "trudną sytuację osobistą"?

Jedno jest pewne - propozycja PO budzi kontrowersje nawet wewnątrz Koalicji Obywatelskiej. - Jestem zaskoczony podjętą w PO decyzją, doradzałbym jej zmianę i wycofanie się z tego pomysłu - powiedział tuż po ujawnieniu stanowiska PO senator Koalicji Obywatelskiej Kazimierz Michał Ujazdowski.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Platforma Obywatelska #aborcja

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo