Wandale nie szanują świętych symboli! Ktoś uszkodził figurę Matki Boskiej w Częstochowie

Profanacje kościołów i miejsc świętych dla katolików w ostatnich latach przybrały na sile. Do kolejnego aktu wandalizmu doszło w Częstochowie. Ktoś uszkodził figurę Matki Bożej przy kościele parafii Świętych Pierwszych Męczenników Polski. Postać Maryi ma wyrwane obie dłonie. Proboszcz parafii zapowiada szybką naprawę figury.

Tak wygląda uszkodzona figura Matki Boskiej
fot. facebook.com/parafiapmp

- Pragnę powiadomić naszych drogich Parafian, że w nocy z Środy Popielcowej na czwartek (17/18.02.) została uszkodzona figura Matki Najświętszej, usytuowana na placu przykościelnym. Wyrwane zostały z pomnika dłonie Matki Bożej i rzucone w pobliże cokołu

 - poinformował proboszcz ks. Stanisław Jasionek na stronie parafii.

"W związku z profanacją figury NMP planuję akty ekspiacyjne w piątek (19.02) podczas Drogi Krzyżowej oraz w niedzielę (21.02) na nabożeństwie Gorzkich Żali. Postaramy się także najszybciej, jak to możliwe, naprawić uszkodzoną statuę" - dodał ks. Jasionek w piątkowym wpisie parafii na Facebooku.

- To dla mnie bardzo smutne wydarzenie, dlatego, że nigdy do tej pory w naszej parafii nie działo się nic takiego

 - powiedział proboszcz w wypowiedzi dla katolickiego radia Fiat.

O uszkodzeniu figury ksiądz dowiedział się od siostry zakonnej i innej parafianki, które w czwartek szły do kościoła na poranną mszę. Na miejscu były także powywracane znicze i kwiaty, przynoszone przez wiernych. "Nie wiem, kto to mógł zrobić. To jakiś dziwny znak właśnie rozpoczynającego się Wielkiego Postu" - powiedział proboszcz.

To kolejny skandaliczny akt wandalizmu wymierzony w wartości katolickie, do jakiego doszło w ostatnim czasie. 16 lutego informowaliśmy, że w Poznaniu zostały uszkodzone drzwi kościoła. Białą farbą napisano na nich wulgarne hasło.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Matka Boska #figura #wandalizm

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo