Dlaczego Europa nie potępia putinowskich zbrodni? Macierewicz: "Dla nich liczy się tylko sojusz"

- Warto jednak pamiętać o zbrodni smoleńskiej. Warto pamiętać, że ten sam Putin, który jest odpowiedzialny za morderstwa, niszczenie ludności rosyjskiej, za agresję przeciwko Ukrainie i Gruzji, jest też odpowiedzialny za zbrodnię smoleńską - napisał marszałek senior Antoni Macierewicz.

/ fot. mjr Robert Siemaszko/ CO MON

Antoni Macierewicz w felietonie dla Radia Maryja zaznaczył, że kontekście Rosji, że „chodzi nie tylko o to, co dzieje się w sądach, ale także o to, że mamy do czynienia z systematycznymi morderstwami, wystarczy przypomnieć sprawę np. Aleksandra Litwinienko czy Skripalów”.

- Morderstwa poprzedzały to, co teraz się dzieje i poprzedzały zamach na Aleksieja Nawalnego. Żaden głos lewicy w tej sprawie nie został podniesiony. Żaden głos liberałów w tej sprawie nie jest słyszalny. Dlaczego Borys Budka i Grzegorz Schetyna o tym milczą? Dlaczego milczy Lewica? Czy słyszeli Państwo Leszka Millera, który potępił morderstwa, za które odpowiedzialny jest Władimir Putin?

- zaznaczył.

Marszałek senior zwrócił uwagę, że z tym zjawiskiem mamy do czynienia także na zachodzie Europy. - Tam z jednej strony podnosi się sprawy Nawalnego i popiera demonstracje wolnościowe w Rosji, ale z drugiej strony wyciąga się rękę do zawarcia na nowo sojuszu rosyjsko-niemieckiego, równocześnie reklamując budowę Nord Stream 2, mającego sprawić, że Europa stanie się przedmieściem Moskwy - zauważył. 

- Dla nich liczy się tylko i wyłącznie sojusz z Rosją

- podkreślił.

[polecam:https://niezalezna.pl/381015-europejski-trybunal-interweniuje-a-rosja-twierdzi-ze-wypuszczenie-nawalnego-byloby-zlamaniem-prawa

- Warto jednak pamiętać o zbrodni smoleńskiej. Warto pamiętać, że ten sam Putin, który jest odpowiedzialny za morderstwa, niszczenie ludności rosyjskiej, za agresję przeciwko Ukrainie i Gruzji, jest też odpowiedzialny za zbrodnię smoleńską

- podkreślił Antoni Macierewicz. 

 

 


Źródło: Radio Maryja, Niezależna.pl

#Radio Maryja #Rosja #Antoni Macierewicz

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo