Sobolewski o spotkaniu Rady Koalicji ZP

Nie wykluczam żadnego scenariusza - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski pytany, czy w najbliższym czasie dojdzie do spotkania Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy. Jak dodał, będzie to jednym z tematów obrad prezydium Komitetu Politycznego PiS w piątek.

Krzysztof Sobolewski
Stiopa, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Sobolewski został dziś zapytany w Polskim Radiu 24, kiedy dojdzie do spotkania Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy, a więc spotkania szefa Porozumienia Jarosława Gowina z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro.

"Dzisiaj mamy posiedzenie prezydium Komitetu Politycznego (PiS), gdzie między innymi tam sprawa będzie omawiana i będą podjęte decyzje, co do dalszych działań, ponieważ nie ukrywam, że sytuacja w Porozumieniu nie wpływa pozytywnie na sytuację Zjednoczonej Prawicy"

- mówił Sobolewski.

"Chcąc przystąpić do realizacji programu, który mamy przygotowany, Nowego Polskiego Ładu, dobrze by było, aby sytuacja w Zjednoczonej Prawicy była stabilna, aby Zjednoczona Prawica mogła skupić się po pierwsze na walce z pandemią koronawirusa, a po drugie na realizacji planu, który mamy przygotowany, na tę rzeczywistość postkowidową" - podkreślił polityk.

Po uwadze, że Porozumienie cofa poparcie swoim trzem wiceministrom i domaga się ich odwołania, polityk PiS został zapytany, co się stanie, jeśli ten warunek nie zostanie spełniony.

"W tej chwili ci wiceministrowie, są powołani, pełnią swoją funkcję i nic nie zapowiada na to, aby miało być inaczej" - oświadczył Sobolewski.

Odnosząc się do wzajemnych relacji, stwierdził, że "będzie to musiało być tematem spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy".

"Ale kiedy i czy ona dojdzie do skutku w najbliższym czasie, to też będzie dzisiaj przedmiotem obrad nasz prezydium Komitetu Politycznego (PiS)"

- dodał.

Pytany, jakiego scenariusza spodziewa się w najbliższym czasie, czy w najbliższym tygodniu dojdzie do spotkania koalicyjnego, czy też nie, Sobolewski odparł: "Nie wykluczam żadnego scenariusza".

W Porozumieniu od kilkunastu dni trwa konflikt wokół tego, kto powinien kierować partią - jej założyciel i dotychczasowy prezes Jarosław Gowin, czy - jak twierdzi część działaczy ugrupowania - przewodniczący Konwencji Krajowej, europoseł Adam Bielan. W ubiegłym tygodniu Porozumienie wycofało rekomendacje do zasiadania w rządzie dla trzech wiceministrów: Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa i Michała Cieślaka, którzy wcześniej zostali usunięci z partii.

W piątek o godz. 13 ma zebrać się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, wśród tematów jest m.in. sytuacja w Porozumieniu, wybory na prezydenta Rzeszowa oraz kwestia projektu dotyczącego opłaty od reklam - wynika z informacji ze źródeł w partii.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PiS #spotkanie

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo