Opady deszczu, śniegu, możliwe też zamiecie. Szczególnie powinni uważać kierowcy

Zamiecie śnieżne w górach, śniegu w centrum i na wschodzie kraju, a deszcz na zachodzie. Tak ma wyglądać dzisiejszy dzień. - Ten opad powoli będzie zamieniał się w marznący, szczególnie w centrum Polski i wystąpi gołoledź, stąd kierowcy powinni być ostrożni na drogach - ostrzega rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/geralt/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Dziś rano i w ciągu dnia zachmurzenie będzie dużo większe, niż w czwartek.

"Od zachodu idzie coraz więcej chmur. Na wschodzie cały czas małe zachmurzenie, ale tam będzie najchłodniej"

- powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Dodał, że rano będzie się też utrzymywać się mgła. "Może się ona pojawić na południu oraz w centrum kraju i ograniczać widoczność do 200 metrów" - podał.

Z kolei na zachodzie Polski będzie padać deszcz. "W pierwszej połowie dnia tego deszczu będzie coraz więcej, a potem będzie się on przesuwał coraz bardziej na wschód, ale to nie będzie wielki opad. W centrum i na wschodzie może natomiast padać śnieg" - poinformował rzecznik IMGW.

Podkreślił również, że ten opad powoli będzie zamieniał się w marznący, szczególnie w centrum Polski, i wystąpi gołoledź, stąd kierowcy powinni być ostrożni na drogach.

Temperatura wyniesie od -4 stopnia Celsjusza na północnym-wschodzie kraju, w centrum około 3 stopni, a na południowym zachodzie do 9 stopni Celsjusza.

W górach będzie wiał wiatr z prędkością dochodzącą do 80 km/h, a na obszarach podgórskich do 60 km/h. Wystąpią tam także zawieje i zamiecie śnieżne.

"Trzeba uważać, bo warunki w górach są niebezpieczne. W Tatrach obowiązuje tzw. lawinowa trójka, więc śnieg jest mało związany i może samoistnie schodzić, a szlaki są oblodzone i zawiane, więc są tam duże zaspy. Jeżeli ktoś jedzie na południe to należy uważać, by nie wychodzić w wyższe partie gór"

- zaznaczył Walijewski.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #śnieg #mróz

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo