Skazują w aferze melioracyjnej. Wyroki usłyszało pierwszych 9 oskarżonych

Sąd Rejonowy w Szczecinie skazał pierwszych 9 oskarżonych w sprawie dotyczącej afery melioracyjnej – informuje Radio Szczecin. Chodzi m.in. o urzędników, którzy byli zmuszani do poświadczania nieprawdy w dokumentach dotyczących ustawianych przetargów. Głównym oskarżonym w tym procesie jest Stanisław Gawłowski – były Sekretarz Generalny Platformy Obywatelskiej, dzisiaj senator.

pixabay.com/MiamiAccidentLawyer

Wyroki dotyczą 9 z 32 osób objętych aktem oskarżenia, który w 2019 roku trafił do Sądu Okręgowego w Szczecinie z Prokuratury Krajowej.
W czasie śledztwa dziewięciu oskarżonych w całości przyznało się do zarzucanych im czynów, poszli na współpracę z prokuraturą i dobrowolnie poddali się karze.

Dlatego osoby te zostały wyłączone z głównego procesu, który toczy się przed Sądem Okręgowym w Szczecinie, i odpowiadały w osobnym postępowaniu przed Sądem Rejonowym w Szczecinie. Dziś skazanych zostało 8 osób, w ubiegłym tygodniu - jedna.

Głównymi oskarżonymi w procesie są senator Stanisław Gawłowski, jego żona, pasierb, a także były działacz PO - Tomasz P. , który był dyrektorem Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

W procesie tym prokuratura zarzuca Gawłowskiemu siedem przestępstw, w tym cztery o charakterze korupcyjnym.

Śledczy ustalili, że w ramach afery melioracyjnej ustawiono 105 przetargów za kwotę 600 milionów złotych. Dotychczas w tej sprawie zarzuty usłyszało blisko 100 osób.
 

 


Źródło: niezalezna.pl, Radio Szczecin

#Stanisław Gawłowski #afera melioracyjna

Tomasz Duklanowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo