Chcieliśmy potwierdzić organizację mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn w Polsce. Odbędą się one we wrześniu w naszym kraju, a także w Estonii, Czechach i Finlandii. W Polsce, w trzech miastach, odbędzie się 25 spotkań

 - zaznaczył na konferencji prasowej Gliński.

Poruszył także temat gwarancji finansowych na organizację turnieju.

"Pan premier Mateusz Morawiecki przyznał z rezerwy premiera 1 200 000 euro na licencję na organizację tej imprezy" - dodał wicepremier.

Przypomniał on o dużej popularności siatkówki w Polsce oraz o licznych sukcesach odnoszonych przez reprezentantów kraju w tej dyscyplinie. Wspomniał też o przyszłorocznych mistrzostwach świata siatkarek, których współgospodarzami będą Polska i Holandia.

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu odniósł się również do obecnej sytuacji zdrowotnej.

Pandemia nie odpuszcza, ale zorganizujemy mistrzostwa Europy, gdyż tam, gdzie to jest możliwe - przy zachowaniu reżimu sanitarnego - powinniśmy starać się funkcjonować w miarę normalnie

- argumentował.


Mecze tegorocznych ME siatkarzy, które będą rozgrywane w Polsce, odbędą się w Katowicach, Gdańsku i Krakowie. Mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczną się 1 września w fińskim Tampere. Spotkania o medale rozegrane zostaną 19 września w Katowicach.