Kierwińskiego zamurowało. Usłyszał pytanie, czy czuje się chrześcijańskim demokratą

Platforma Obywatelska przyjęła ogłosiła dziś stanowisko, na mocy którego aborcja mogłaby być dozwolona "w szczególnych przypadkach" do 12. tygodnia ciąży. W związku z tym stanowiskiem sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński został zapytany, czy czuje się chrześcijańskim demokratą, skoro uważa, że jego partia jest chadecka. Odpowiedź na to pytanie nie była łatwa.

Marcin Kierwiński
fot. Radio Plus

Dziś Platforma Obywatelska przedstawiła stanowisko partii ws. aborcji, które zakłada przywrócenie trzech przesłanek umożliwiających przerwanie ciąży, które obowiązywały do czasu publikacji październikowego wyroku TK, a także - w szczególnie trudnych sytuacjach, po konsultacjach z psychologiem i lekarzem - by kobieta mogła podjąć decyzję, czy usunąć ciążę, a prawo powinno jej to umożliwić. Prawo do aborcji obowiązywałoby do końca 12. tygodnia ciąży.

"Czy PO jest partią chrześcijańsko-demokratyczną? Jesteście chadecką partią?" - zapytał posła Marcina Kierwińskiego redaktor Jacek Prusinowski z Radia Plus.

- Tak, jesteśmy chadecką partią

- odpowiedział sekretarz generalny PO.

"Z takim stanowiskiem też pan czuje się chrześcijańskim demokratą?" - dopytywał dziennikarz. Po czym nastąpiła chwila zawahania...

- Znaczy, pierwsza sprawa, co pan redaktor... - próbował odpowiadać Kierwiński. Na uwagę, że aborcja jest postawą antychrześcijańską, Kierwiński próbował odwrócić ton dyskusji:

"Yyy, nie panie redaktorze. Szacunek do godności innego człowieka to postawa w stu procentach chrześcijańska"

- Czuje się członkiem partii chadeckiej, nie jestem członkiem partii lewicowej, bo Platforma nigdy nie była partią lewicową. Kwestia obrony godności kobiety, jeżeli chodzi o jej wolę fundamentalną, dla mnie kwestią centrową i chadecką

- stwierdził.

Cała rozmowa do obejrzenia poniżej:

 

 Źródło: niezalezna.pl, Radio Plus

#aborcja #Platforma Obywatelska #Marcin Kierwiński

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo