Seria awarii w Warszawie. Teraz na Żoliborzu

Do południa muszą wytrzymać w zimnych mieszkaniach lokatorzy kilku budynków na stołecznym Żoliborzu. Trwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej, do której doszło w środę.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Free-Photos/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Veolia Energia Warszawa S.A. poinformowała dziś, że przywrócenie dostaw ciepła do budynków przy ul. Felińskiego A. 50 oraz Pogonowskiego 29, 31 i 40 planowane na godz. 12.00.

Warszawska sieć ciepłownicza to ponad 1,8 tys. km rurociągów, które w więcej niż w połowie zostały już wymienione na znacznie mniej podatne na awarie rurociągi zbudowane z rur preizolowanych. W ocenie doc. dr inż. Pawła Skowrońskiego z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej problem stanowią m.in. rury ze słabej jakościowo stali.

W ciągu ostatnich tygodni w Warszawie miały miejsce częste awarie sieci ciepłowniczej. Do najpoważniejszej z nich doszło w połowie stycznia na ul. Jagiellońskiej na Pradze-Północ. Wzmożona częstotliwość awarii była jednym z powodów powołania roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Warszawie, o czym poinformował w styczniu wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#awaria #Warszawa #Żoliborz

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo