Była posłanka Lewicy zapowiada: "Idziemy w prawo. Wyciągamy ręce do posłów ZP"

"Idziemy powolutku w prawo. Kiedy przychodziłam do Polski2050 Szymona Hołowni mówiłam, że będę stanowić taki lewy palik, który wyznacza obszar centrum. Chcemy go kreślić bardzo szeroko. Nie ukrywam, że z tej bardziej konserwatywnej strony również rozmawiamy z wieloma osobami" - poinformowała Hanna Gill-Piątek w Radiu Plus. Była posłanka Wiosny i Zielonych zdradziła, że to ona będzie przewodniczącą koła poselskiego Polski 2050.

Hanna Gill-Piątek
printscreen Radio Plus

Gill-Piątek odpowiedziała w ten sposób na "prztyczek" prowadzącego rozmowę, że w "centrowej" formacji Szymona Hołowni są na razie przedstawiciele Lewicy, liberałowie, czy "absolutnie lewicowa" Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej. Dziennikarz zażartował, że aby z takiej skrajnej wręcz lewicy powstała partia centrowa, trzeba by teraz dorzucić "po kilku konfederatów i ziobrystów". 

Mówiąc o rozmowach z wieloma osobami z strony konserwatywnej, Gill-Piątek przyznała, że powstała pewna giełda nazwisk.  "Proszę pamiętać, że osoby, które są w tej chwili na pokładzie Zjednoczonej Prawicy, przeżywają swoje zawirowania. One są związane czymś więcej niż byciem na opozycji" - uważa posłanka.

Pytana, czy uważa, że ktoś z ZP może przejść do Polski 2050, Gill-Piątek zaznaczyła, że już "wyciągane są ręce" w tym kierunku.

Oczywiście, że takie ręce są wyciągane (…) Te przejścia robimy bardzo ostrożnie. Ja przeszłam we wrześniu i w tej chwili mamy połowę lutego, to nie są jakieś ruchy, które by zrywały większość w Sejmie. Przyjmujemy osoby, które do nas przychodzą, to są osoby, a nie transfery.

- powiedziała.

Posłanka zdradziła także, że to ona zostanie przewodniczącą koła Polski 2050 w Sejmie. „Nie dostarczyliśmy jeszcze uchwały w tej sprawie, ale to ja będę przewodniczyć kołu. Dostałam już zaproszenie na posiedzenie Konwentu Seniorów i wybieram się na nie" - dodała.

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Radio Plus

#Hanna Gill-Piątek #Polska 2050 #Szymon Hołownia #Zjednoczona Prawica

albicla.com@ Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo