Zaatakował nożem policjantów

Policjanci obezwładnili i zatrzymali pijanego mężczyznę, który podczas interwencji w gminie Radogoszcz (Małopolskie) w związku z awanturą domową zaatakował ich nożem kuchennym. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu napastnika na trzy miesiące.

pxhere

Jak poinformował we wtorek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do interwencji doszło w niedzielę nad ranem w gminie Radgoszcz w związku ze zgłoszeniem o awanturze na prywatnej posesji.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zostali zaatakowani przez awanturującego się 43-latka. W ręku trzymał on nóż kuchenny i wykrzykiwał do policjantów, że zrobi im krzywdę, jak tylko do się niego zbliżą. Próbował też zaatakować jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci wytrącili mu nóż z ręki, następnie obezwładnili agresora.

Badanie alkomatem pokazało że 43-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie postawiono zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, znieważenia oraz zmuszania funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej. Za przestępstwa te grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd orzekł wobec podejrzanego trzy miesięczny areszt tymczasowy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#policja #nożownik #alkohol

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo