Kiedy szczepienia policjantów i innych służb? Wiceminister podał możliwy termin

Za kilka dni rozpoczynamy szczepienia policjantów oraz innych służb – podał dziś w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik. "Dzięki temu, że przyszły szczepionki AstraZeneki, jesteśmy w stanie przystąpić do szczepienia wszystkich służb” – dodał wiceminister.

facebook.com/Malopolska.Policja/

Dorota Kania pytała wiceministra o sytuację na Krupówkach w Zakopanem. W związku z poluzowaniem obostrzeń epidemicznych, przyjechało bardzo wielu turystów. Wielu z nich przesadziło z alkoholem i wszczynało awantury, policja miała ręce pełne roboty.

"Wszyscy czekamy na normalność, ale abyśmy doczekali normalności, potrzebujemy odpowiedzialności" – ocenił Maciej Wąsik.

Wszystkich zaskoczyły zdjęcia z Zakopanego. Widziałem jak Polacy zachowywali się przez cały rok i widziałem ogromną odpowiedzialność i mnóstwo wyrzeczeń. W pewnym momencie poziom zmęczenia został przekroczony. Apeluję szczególnie do ludzi młodych o to, by wykazać się jeszcze odrobiną odpowiedzialności

– mówił wiceminister.

Stwierdził, że policjanci narażają swoje zdrowie i życie na ulicach. „Polska policja wykonuje profesjonalnie swoją pracę. Jestem pełen uznania dla policjantów pracujących w ostatnich miesiącach” – dodał.

Redaktor pytała, czy wiadomo, kiedy rozpoczną się szczepienia policjantów.

Dzięki temu, że przyszły szczepionki AstraZeneki, jesteśmy w stanie przystąpić do szczepienia wszystkich służb i w tym tygodniu, ten proces zaczynamy. Będziemy dzisiaj rozmawiać z komendantami wszystkich służb. Ministerstwo Zdrowia dało nam już terminy zgłaszania grup policjantów do szczepień. Być może już w przyszłym, a jeśli nie w przyszłym, to jeszcze następnym tygodniu będzie można rozpocząć ten proces szczepienia wszystkich służb - nie tylko policjantów, ale także strażników miejskich, strażaków, strażników granicznych, wszystkich tych, którzy mają na co dzień do czynienia z ludźmi, bo tak wygląda ich praca, wszystkich tych, którzy podejmują różnego typu interwencje i narażają siebie i swoich bliskich na zarażenie

– podał Maciej Wąsik.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Zakopane #policja #szczepienia #koronawirus

albicla.com@ Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo