Hołownia rozmontowuje KO. Senator Platformy: „To nieuczciwe w stosunku do wyborców”

- Takie transfery do innych partii są nieuczciwe w stosunku do wyborców. Bo przecież oni głosują na nas, na mnie także dlatego, że jestem członkiem takiej, a nie innej formacji, ale to już w swoim sumieniu muszą rozstrzygnąć ci, którzy podejmują takie decyzje - powiedział w rozmowie z portalem Niezależna.pl senator PO Kazimierz Kleina.

Szymon Hołownia / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W poniedziałek rano ruch Szymona Hołowni Polska 2050 poinformował, że dołącza do niego czworo nowych członków, w tym posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska. Wcześniej do ruchu Polska2050 przystąpiły posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

Hołownia podbiera posłów z innych ugrupowań w momencie, kiedy na opozycji trwa debata na temat współpracy w "odsunięciu Prawa i Sprawiedliwości" od władzy.

Zapytaliśmy senatora Koalicji Obywatelskiej Kazimierza Kleinę o to, czy podoba mu się styl budowania swojej politycznej siły przez Szymona Hołownię i czy nie utrudni to potencjalnej współpracy.

- Nie popieram podbierania posłów przez jakąkolwiek partię co do zasady, ale rozumiem, że każdy może dokonać takiego wyboru politycznego, jaki uzna za najlepszy. Jeżeli czuje się politycznie lepiej w innym środowisku, to ja nigdy takiej osobie niczego nie zabraniam

- stwierdził.

Polityk ocenił jednak, że takie transfery są nieuczciwe w stosunku do wyborców. - Bo przecież oni głosują na nas, na mnie także dlatego, że jestem członkiem takiej, a nie innej formacji, ale to już w swoim sumieniu muszą rozstrzygnąć ci, którzy podejmują takie decyzje - powiedział.

- Najbardziej smucą mnie takie decyzje, które wynikają z tego, że ktoś mówi, że nie mógł się na przykład w Platformie wykazać, pokazać swoich możliwości, zrealizować swoich ambicji. To rzeczywiście jest jakaś manipulacja

- podkreślił Kazimierz Kleina. 
 

 

Źródło: Niezalezna.pl

#PO #Kazimierz Kleina #Paulina Hennig-Kloska #Szymon Hołownia

albicla.com@ Adrian Siwek
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo