Wydawca Onetu zapowiada pozwy wobec Suskiego i Wyszkowskiego. Poszło o serię wpisów w sieci

Ringier Axel Springer Polska zapowiada złożenie dwóch pozwów do sądu - wobec Krzysztofa Wyszkowskiego oraz posła PiS Marka Suskiego. Obaj w ostatnich dniach nie szczędzili słów krytyki pod adresem redakcji Onet.pl oraz jej dziennikarzy.

fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

"Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tego tradycję. Kiedyś egzekucje dziś ONET!" - czytamy w tweecie Marka Suskiego. Wpis wywołał głosy oburzenia i ostatecznie polityk zdecydował się go usunąć.

W drugim z tweetów Suski przypomniał o serii publicznych egzekucji w radomskiej fabryce broni. Tej samej, o której dziś Onet rozpisuje się w kontekście karabinków GROT. Identyczny wpis polityk PiS zamieścił także w serwisie Albicla.com.

"12 października 1942 r. Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji. Powieszono 50 osób. Większość związana z radomską fabryką broni. Tymczasem ONET prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu. Ciekawe co by pisali gdyby istnieli w latach trzydziestych ub. wieku"

- czytamy.

W związku z wpisami posła Suskiego, Ringier Axel Springer Polska zamierza podjąć działania prawne.

- Podejmiemy kroki prawne w związku z krzewieniem mowy nienawiści oraz rozpowszechniania oszczerstw przez Pana posła Marka Suskiego - poinformowała Karolina Sznajder, Dyrektor Komunikacji Ringier Axel Springer Polska.

Wyszkowski na celowniku RASP

Serię wpisów na temat portalu Onet.pl zamieścił w sieci również Krzysztof Wyszkowski - członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

"Ringier Axel Springer Polska poda Krzysztofa Wyszkowskiego do sądu za obraźliwe słowa o Onecie" - brzmi tytuł artykułu na Onecie. Nie podano jednak, na jakiej drodze wydawca Onetu chce wystąpić do sądu.

Odnosząc się do posunięcia RASP Wyszkowski napisał, że „Onet kipi od fejków, ale tym razem zapewne będzie chciał udowodnić, że i tym razem sąd w Gdańsku stanie na wysokości niemieckich oczekiwań podobnie, jak w sprawie "zabiłbym wszystkich Polaków"”.

 


Źródło: onet.pl, niezalezna.pl, Albicla.com, Twitter.com

#Ringier Axel Springer Polska #RASP #Krzysztof Wyszkowski #Marek Suski

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo