Z OSTATNIEJ CHWILI

Premier: podjąłem decyzję o natychmiastowej dymisji szefa Wód Polskich Przemysława Dacy i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka • • •

Wielka Brytania: Polak winny gwałtu i morderstwa. Paweł R. czeka na wyrok

Mieszkający w Wielkiej Brytanii 26-letni Polak, Paweł R. został uznany przez sąd w Sheffield za winnego zgwałcenia i zamordowania 21-letniej studentki Libby Squire, której ciało następnie wrzucił do rzeki. Wymiar kary zostanie podany w piątek.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Do zbrodni doszło w nocy z 31 stycznia na 1 lutego 2019 r. w Hull we wschodniej Anglii. Jak wykazali prokuratorzy, Paweł R. - mający już na koncie wyroki za przestępstwa seksualne - jeździł wieczorem po okolicy w poszukiwaniu kobiety, którą mógłby zaatakować. Jego ofiarą okazała się studentka filozofii z miejscowego uniwersytetu, którą "przechwycił" spod klubu nocnego, gdzie nie została wpuszczona, gdyż była pijana.

Według przedstawionej przez prokuraturę wersji, pojechał z nią do miejscowego parku, gdzie ją zaatakował, a następnie wrzucił do rzeki. Ciało dziewczyny odnaleziono dopiero prawie dwa miesiące później przy ujściu rzeki Humber do morza. Patolodzy nie byli w stanie ustalić, co było bezpośrednią przyczyną zgonu, ani czy jeszcze żyła, kiedy trafiła do wody.

Świadkowie zeznali, że słyszeli krzyki dochodzące z parku. Jednym z kluczowych dowodów były też nagrania z miejskich kamer, na których widać sprawcę i ofiarę. Paweł R. przyznał się zresztą do tego, że jeździł po mieście szukając kobiety, z którą mógłby uprawiać seks, a także iż uprawiał seks z Libby Squire, ale utrzymywał, że było to za obopólną zgodą. Prokuratura wykazała jednak, że jego zeznania były niespójne i wiele razy składał fałszywe zeznania. Jak wyjaśniał 26-latek, który jest żonaty i ma dwójkę dzieci, skłamał, bo nie chciał, by żona dowiedziała się, że ją zdradzał.

Polak już odsiaduje karę 5 lat i 8 miesięcy więzienia, na którą został skazany w 2019 r. w innym procesie, gdzie został uznany za winnego czterech przestępstw wojeryzmu, dwóch o naruszenia przyzwoitości publicznej i trzech włamań połączonych z kradzieżą m.in. akcesoriów erotycznych i kobiecej bielizny.

W procesie dotyczącym zabójstwa Squire ława przysięgłych jednomyślnie uznała, że jest on winny gwałtu i stosunkiem głosów 11:1 - że jest winny morderstwa. Jak podkreślają brytyjskie media, Paweł R., który w Wielkiej Brytanii pracował jako rzeźnik, podczas odczytywania wyroku nie okazywał żadnych emocji.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#proces

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo