Zagrał w filmie o kibolach, teraz usłyszał zarzuty. Scenarzysta Vegi zatrzymany ws. "PsychoFans"

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało wczoraj trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym działalności grupy przestępczej "PsychoFans". Jak się nieoficjalnie okazało, jednym z ujętych jest Grzegorz B. - scenarzysta pracujący dla Patryka Vegi (współscenarzysta "Pętli"), który wystąpił też w jego filmie o kibolach zatytułowanym "Bad Boy".

cbsp.policja.pl

Jak dowiedziało się nieoficjalnie RMF FM Grzegorz B. usłyszał zarzut m.in. udziału w handlu narkotykami. Mężczyzna swoje usługi miał zaoferować pseudokibicom i dokonać transakcji na próbę. Chciał im pomagać w rozprowadzaniu środków odurzających. To nie jedyny zarzut. Kolejny z nich ma dotyczyć powoływaniu się na wpływy w Służbie Więziennej na Podkarpaciu. Śledczy dążą również do tego, by B. odpowiedział również za przekazanie łapówki za prawo jazdy.

CBŚP zatrzymało we środę trzy osoby, a trzy kolejne doprowadziło z zakładów karnych na przesłuchanie w Prokuraturze Krajowej w Katowicach. Cztery osoby usłyszały zarzuty udziału w gangu pseudokibiców Ruchu Chorzów "PsychoFans", a dwie osoby odpowiedzą za powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych.

Działania przeprowadzono pod koniec stycznia na terenie województwa podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. Policjanci zabezpieczyli amunicję, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych, oraz dokumentację. Przejęty materiał obecnie jest szczegółowo analizowany. Zabezpieczono także 160 tys. zł w gotówce – poinformowała Nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Prokurator przedstawił dwóm zatrzymanym zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych, natomiast trzeci z zatrzymanych i trzy osoby doprowadzone z zakładów karnych usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i udziału w obrocie znacznymi ilościami amfetaminy. Na wniosek oskarżyciela sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Rafała L., Jerzego K., Grzegorza O., Tadeusza P. oraz Grzegorza B.

Członkowie wywodzącego się ze Śląska gangu "PsychoFans" mieli działać w latach 2014–2017 przede wszystkim na terenie Chorzowa, Katowic i Krakowa. Dotychczas prokurator oskarżył 108 członków zorganizowanej grupy przestępczej, natomiast aktualnie w śledztwie występuje 57 podejrzanych.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, rmf24.pl

 

#pseudokibice #Psycho Fans #scenarzysta #Patryk Vega #CBŚP #zatrzymania

albicla.com@ Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo