"Łowcy Głów" wytropili w Holandii 21-latka

Śląscy policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych, zwani "Łowcami Głów" wspólnie z oficerami KGP doprowadzili do zatrzymania w Holandii 21-latka z Częstochowy, poszukiwanego trzema listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania m.in. za usiłowanie zabójstwa.

slaska.policja.gov.pl

Została już uruchomiona procedura wydania go stronie polskiej – podał dziś zespół prasowy śląskiej policji.

21-latka tropili policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

"Mężczyzna od połowy 2019 roku ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć kary więzienia za usiłowanie zabójstwa, uszkodzenie ciała oraz przestępstwo przeciwko mieniu. Od tego czasu 21-latek wielokrotnie zmieniał swoje miejsca pobytu"

- podała śląska policja.

Śledczy ustalili, że poszukiwany może ukrywać się poza granicami kraju. Trop zaprowadził ich do Królestwa Niderlandów. W listopadzie ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Śląscy kryminalni nawiązali współpracę z oficerami ENFAST Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji (ENFAST to międzynarodowa sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców). Za ich pomocą przekazali Holendrom zebrane informacje. W wyniku wspólnych działań policjantów z Polski i Holandii początkiem lutego poszukiwany 21-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań w Amsterdamie.

W środę mężczyzna został aresztowany przez holenderski sąd.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#łowcy głów #list gończy #zatrzymanie

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo