"Nowy Polski Ład" praktycznie gotowy

"Nowy Polski Ład" jest już praktycznie doszlifowany, jesteśmy w gotowości, żeby go pokazać, kiedy już będzie taka decyzja polityczna - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił, że na program składać się będą projekty składane w "przytłaczającej większości" jako rządowe.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/JerzyGorecki/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Chodzi o program, który zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego zawiera plany inwestycyjne, a także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. Kierownictwo PiS zaakceptowało go w ubiegłym tygodniu.

Dziś w Radiu Wnet Müller przypomniał, że zapowiadany od kilku tygodni "Nowy Polski Ład" zostanie zaprezentowany na przełomie lutego i marca.

"Data nie jest wprost wyznaczona, ale sam projekt jest już praktycznie doszlifowany, jesteśmy w gotowości, żeby go pokazać, kiedy już będzie taka decyzja polityczna"

- powiedział rzecznik rządu.

Dopytywany, czy będzie to projekt rządowy, Müller podkreślił, że projekt jest przede wszystkim autorstwa całego Prawa i Sprawiedliwości.

"Dyskusja wokół tego projektu odbyła się już na Komitecie Politycznym"

- dodał. Jak potem doprecyzował, na "Nowy Polski Ład" składać się będą różne projekty, które będą składane do Sejmu "w przytłaczającej większości" jako projekty rządowe.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Nowy Polski Ład #rzecznik rządu

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo