Kulisy szczepienia nauczycieli. Dworczyk: Nieodpowiedzialni politycy czy związkowcy próbowali straszyć

Mamy bardzo wysoki odsetek nauczycieli, którzy zgłosili się do programu szczepień - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, w czwartek odbędzie się konferencja z kierownictwem MEiN, gdzie zostaną podane szczegóły dot. rozpoczynającego się w piątek szczepienia nauczycieli.

zdjęcie ilustracyjne
Fot:Adam Guz/KPRM

Szef KPRM był pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19, które ruszają w piątek. W tym kontekście pojawiły się doniesienia, że część środowiska nie jest zadowolona, że będzie szczepiona produktem firmy AstraZeneca, a nie firm Pfizer czy Moderna i gdyby to była szczepionka jednej z tych dwóch ostatnich to odzew byłby 100 proc.

Dworczyk mówił, że nie wie, czy byłby 100 proc. odzew.

W tej chwili mamy bardzo wysoki odsetek nauczycieli, którzy się zgłosili.
- poinformował Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Dopytywany, jaki to odsetek, odparł, że przed południem odbędzie się konferencja prasowa z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem oraz wiceszefową MEiN Marzeną Machałek, gdzie podane będą szczegółowe informacje na temat tych szczepień.

Cieszę się, że właśnie tak dużo nauczycieli zgłosiło się do szczepienia. Jestem przekonany, że z czasem będzie to jeszcze większy odsetek. Będziemy o tym wszystkim informować w czasie konferencji prasowej [dzisiejszej], natomiast ubolewam po raz kolejny, muszę wyrazić ubolewanie nad tym, że niektórzy nieodpowiedzialni politycy czy związkowcy próbowali straszyć nauczycieli czy wprowadzać jakiś taki niepokój, podając nieprawdziwe informacje na temat szczepionki AstraZeneca.
- mówił szef KPRM w „Sygnałach Dnia” radiowej Jedynki.

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia ub. roku - wtedy w ramach grup zero szczepionkę zaczęli przyjmować przedstawiciele służb medycznych, a następnie m.in. pracownicy ośrodków pomocy społecznej i pensjonariusze domów pomocy społecznej. 25 stycznia rozpoczęły się szczepienia populacyjne - szczepionkę otrzymują osoby z grupy pierwszej, na początek seniorzy 70 plus. W piątek rozpoczną się szczepienia nauczycieli.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#szczepienia #nauczyciele #edykacja #szkoła

albicla.com@PiotrLukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo