Kluby „Gazety Polskiej” po raz kolejny wybrały laureata nagrody głównej. Tytuł Człowieka Roku to najważniejsze ze wszystkich wyróżnień przyznawanych przez klubowiczów osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. Jak podkreślono, „życiorys i dokonania prezesa Jarosława Kaczyńskiego są wszystkim znane – zawsze aktywny, zawsze na pierwszej linii walki o Polskę”.

– To jest wyjątkowa nagroda, przyznawana przez środowisko ludzi, którzy nie patrzą na przyszłe profity. Klubowicze to patrioci, którzy identyfikują się z dobrem Polski i dlatego ten wybór jest niezwykle ważny. Zawsze trwają długie dyskusje na temat tego, kogo wybrać, ponieważ każdy ma tylko jeden głos. Wybieramy ludzi, którzy zrobili coś dla Polski, którzy walczą o dobro naszego kraju, a również o dobro naszych klubów. Jestem przekonany, że wybieramy ludzi, którzy przechodzą później do historii. To jest wybór oddolny, na który nikt z zewnątrz nie ma wpływu

– wyjaśnia w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Kapuściński. 

W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” prezes klubów „GP” wspomina rok 2005, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego wygrało wybory parlamentarne, a on sam uzyskał mandat poselski z najlepszym indywidualnym wynikiem 171 129 głosów w okręgu warszawskim. Jak przypomina, to właśnie w tym roku powstały pierwsze kluby „Gazety Polskiej”, bo „wielu patriotów doszło do wniosku, że nadszedł czas, by rozpocząć pracę u podstaw, że oddolne inicjatywy są fundamentem przyszłego sukcesu Polski”. 

Kapuściński wspomina również, jak po raz pierwszy Kaczyński gościł na III Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”, który odbył się 13 lat temu w położonej niedaleko Krakowa miejscowości Bębło. „Po owacyjnym przywitaniu zapewnił, że jest wiernym czytelnikiem »Gazety Polskiej« i wygłosił wykład na temat politycznej teraźniejszości oraz perspektyw otwierających się przed Polską” – przypomina w najnowszym numerze „GP” prezes klubów „GP”.

Więcej przeczytają Państwo w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska" - już od dziś w sprzedaży!