Kluby "Gazety Polskiej" wybrały laureata. Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku 2020

Tym razem nagroda Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” za rok 2020 powędrowała do polityka, który jest gwarantem tego, że sprawy Polski idą w dobrym kierunku. Laureatem został prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. – To jest wyjątkowa nagroda, przyznawana przez środowisko ludzi, którzy nie patrzą na przyszłe profity. Klubowicze to patrioci, którzy identyfikują się z dobrem Polski i dlatego ten wybór jest niezwykle ważny – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”.

Jarosław Kaczyński / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Kluby „Gazety Polskiej” po raz kolejny wybrały laureata nagrody głównej. Tytuł Człowieka Roku to najważniejsze ze wszystkich wyróżnień przyznawanych przez klubowiczów osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. Jak podkreślono, „życiorys i dokonania prezesa Jarosława Kaczyńskiego są wszystkim znane – zawsze aktywny, zawsze na pierwszej linii walki o Polskę”.

– To jest wyjątkowa nagroda, przyznawana przez środowisko ludzi, którzy nie patrzą na przyszłe profity. Klubowicze to patrioci, którzy identyfikują się z dobrem Polski i dlatego ten wybór jest niezwykle ważny. Zawsze trwają długie dyskusje na temat tego, kogo wybrać, ponieważ każdy ma tylko jeden głos. Wybieramy ludzi, którzy zrobili coś dla Polski, którzy walczą o dobro naszego kraju, a również o dobro naszych klubów. Jestem przekonany, że wybieramy ludzi, którzy przechodzą później do historii. To jest wybór oddolny, na który nikt z zewnątrz nie ma wpływu

– wyjaśnia w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Kapuściński. 

W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” prezes klubów „GP” wspomina rok 2005, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego wygrało wybory parlamentarne, a on sam uzyskał mandat poselski z najlepszym indywidualnym wynikiem 171 129 głosów w okręgu warszawskim. Jak przypomina, to właśnie w tym roku powstały pierwsze kluby „Gazety Polskiej”, bo „wielu patriotów doszło do wniosku, że nadszedł czas, by rozpocząć pracę u podstaw, że oddolne inicjatywy są fundamentem przyszłego sukcesu Polski”. 

Kapuściński wspomina również, jak po raz pierwszy Kaczyński gościł na III Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”, który odbył się 13 lat temu w położonej niedaleko Krakowa miejscowości Bębło. „Po owacyjnym przywitaniu zapewnił, że jest wiernym czytelnikiem »Gazety Polskiej« i wygłosił wykład na temat politycznej teraźniejszości oraz perspektyw otwierających się przed Polską” – przypomina w najnowszym numerze „GP” prezes klubów „GP”.

Więcej przeczytają Państwo w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska" - już od dziś w sprzedaży!

 

 

 

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska

Albicla.com@ Marlena Nowakowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo