Więźniowie pomogą walczyć z powodzią

W związku z trudną sytuacją na Wiśle w Płocku zdecydowano, że do dyspozycji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego są osadzeni i Służba Więzienna - przekazał we wtorek wieczorem na Twitterze wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

zdjęcie ilustracyjne
By Hubert Śmietanka - Own work, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1790324

W Płocku od poniedziałku obowiązuje alarm powodziowy. Przyczyną jest zator lodowy na Wiśle poniżej miasta – w miejscowości Popłacin, który blokuje swobodny przepływ wody i powoduje przybór rzeki. We wtorek po południu, w związku z przyborem Wisły, prezydent Płocka zdecydował o ewakuacji ludzi i zwierząt z najniżej położonej dzielnicy Borowiczki, ul. Gmury. Jak podał Urząd Miasta, do ewakuacji wyznaczono 115 osób. Zgłosiło się na razie kilkanaście osób.

W związku z tą sytuacją wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba przekazał we wtorek wieczorem, że do dyspozycji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego są osadzeni i Służba Więzienna. 

Jestem po rozmowie z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro oraz z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wosiem. W związku z trudną sytuacją na Wiśle w Płocku zdecydowano, że do dyspozycji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego są osadzeni i Służba Więzienna.
- poinformował.

Cały czas w Płocku są również strażacy, którzy zabezpieczają domy oraz wały przeciwpowodziowe. We wtorek wieczorem Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie poinformowała, że na terenie powiatu płockiego w działania zaangażowanych jest 130 strażaków PSP oraz druhów ochotniczych straży pożarnych i 50 jednostek sprzętu. 

Trwa zabezpieczanie budynków mieszkalnych oraz wałów przeciwpowodziowych w związku z zatorem lodowym na Wiśle.
- przekazano. 

Na miejscu pracują także żołnierze WOT.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Płock #powódź #alarm powodziowy #Służba Więzienna #osadzeni #Ministerstwo Sprawiedliwości

albicla.com@PiotrLukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo