Dokonali rozboju na... dostawcy pizzy

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa wspólnie z policjantami z bydgoskiej komendy namierzyli i zatrzymali dwóch sprawców rozboju. 22-latkowie napadli na dostawcę pizzy. Po uderzeniu go w twarz, zabrali mu pizzę. Obaj sprawcy wpadli w ręce policjantów następnego dnia. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

pixabay

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (05.02.2021) po godzinie 14:00, wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa został powiadomiony o napadzie na dostawcy pizzy. Ze zgłoszenia wynikało, że pokrzywdzonego zaatakowało dwóch młodych mężczyzn. Wcześniej, pracownik jednej z bydgoskich pizzerii, dostał zlecenie dostarczenia pizzy pod wskazany adres.

W momencie, kiedy wszedł do klatki schodowej kamienicy przy ulicy Nowodworskiej w Bydgoszczy, jeden ze sprawców uderzył go pięścią w twarz. Następnie napastnicy zabrali pizzę i uciekli. Na szczęście pokrzywdzony doznał niegroźnych obrażeń. Zniszczeniu uległ jego telefon komórkowy.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni ze Szwederowa, którzy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Następnie zaczęli zbierać informacje na temat sprawców. Pomagali im również kryminalni z bydgoskiej komendy. Trop doprowadził ich do dwóch mieszkańców Bydgoszczy.

Następnego dnia funkcjonariusze przystąpili do realizacji i pojechali pod dwa wytypowane adresy. Jednego zatrzymali w domu przy ulicy Spokojnej, a drugiego też w domu przy ulicy Grunwaldzkiej. Dwóch 22-latków zostało dowiezionych do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Tam usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju.

Wczoraj (08.02.2021) zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił zastosować wobec nich między innymi policyjny dozór. Teraz podejrzani będą stawiać się do komisariatu trzy razy w tygodniu.

 

 Źródło: policja.gov.pl, niezalezna.pl

#pizza #rozbój #policja

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo