Zima nie odpuści w najbliższych dniach

Zgodnie z prognozami IMGW mimo stabilizacji pogody w najbliższych dniach nie należy spodziewać się ocieplenia. Zima nie odpuszcza, do przyszłego wtorku temperatury w nocy wciąż będą ujemne, często dwucyfrowe - powiedział rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Ryszard Wojdowski, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Rzecznik IMGW podkreślił , że po intensywnych poniedziałkowych opadach we wtorek śnieg pojawi się jedynie miejscami. Więcej opadów będzie jedynie na południowych i północnych krańcach kraju, gdzie można spodziewać się pięciocentymetrowego przyrostu pokrywy śnieżnej.

Temperatura maksymalna wyniesie od -10 stopni Celsjusza w północno-wschodniej części kraju do -1 stopnia Celsjusza na południu.

Front, który przemieszczał się przez nasz kraj wczoraj, to był front ciepły

- podkreślił Walijewski. Wiatr na północy kraju osiągnie do 70 km/h, natomiast w górach - nawet 100 km/h.

- Tam jeszcze będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne

 - wskazał rzecznik IMGW.

W środę przewidywana jest stabilizacja pogody z ujemnymi temperaturami przez całą dobę. W nocy termometry mogą wskazać nawet -16 stopni Celsjusza. Możliwe są niewielkie opady śniegu. Silniejszych opadów można spodziewać się w czwartek, zwłaszcza na południu Mazowsza oraz w województwie świętokrzyskim.

- Zima do przyszłego wtorku absolutnie nie odpuszcza, w nocy cały czas mamy ujemne temperatury, w wielu miejscach będą to temperatury dwucyfrowe. Na razie nie widać wiosny

- podkreślił rzecznik IMGW.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#zima #pogoda #IMGW

albicla.com@adriansiwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo