Emitowany wczoraj na antenie TV Puls film Anity Gargas, „Anatomia upadku” zgromadził przed telewizorami ok 1,13 mln widzów. Tak wiele osób oglądało dokument mimo tego, że informacja o czasie emisji pojawiła się dopiero dzień przed telewizyjną premierą. Film okazał się najlepiej oglądaną pozycją TV Puls. Powtórka już w niedzielę 3 lutego o godz. 21:55.

30 stycznia o godz. 20:00 TV Puls, jako pierwsza ogólnopolska stacja wyemitowała film „Anatomia upadku” (reż. Anita Gargas) wyprodukowany przez "Gazetę Polską".

- Z danych Nielsen Audience Measurement dla portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że „Anatomię upadku” oglądało 1,13 mln osób, co zapewniło stacji 6,66 proc. udziału w grupie 4+ i 7,91 proc. w 16-49. Dla porównania, średni udział TV Puls w rynku w okresie od 1 do 30 stycznia br. wyniósł odpowiednio 3,02 proc. i 3,17 proc. - czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl.

Film Anity Gargas wyprodukowany przez Niezależne Wydawnictwo Polskie, wydawcę „Gazety Polskiej”jest efektem śledztwa dziennikarskiego dotyczącego katastrofy smoleńskiej prowadzonego w Rosji, a także na terenie Polski. Zebrany materiał dowodzi, że fakty wyglądają inaczej niż przedstawiają to raporty MAK i komisji Millera, a to wyłącznie na nich opierał się dokument National Geographic.Poniżej publikujemy oświadczenie, które otrzymaliśmy z TV Puls ws. emisji filmu Anity Gargas:

TV Puls wyemitowała wczoraj film Anity Gargas „Anatomia upadku”, dotyczący katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Dokument osiągnął wysokie wyniki. Każdą minutę oglądało średnio 1 126 545 widzów w grupie 4+.

Telewizja Puls wyemitowała film celem umożliwienia widzom obejrzenia drugiego dokumentu, dotyczącego tragedii samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Fakt ten docenili widzowie. Stacja otrzymała wiele wiadomości z podziękowaniami za odwagę i bezstronność.

TV Puls nie przerywała filmu reklamami. W czasie jego emisji zanotowała średni udział w rynku 7,91% SHR w grupie 16-49 oraz 6,66% SHR w 4+. Średnia oglądalność minutowa w grupie 4+ wyniosła 1 126 545 (AMR 4+) i jest to do tej pory najlepiej oglądana pozycja w TV Puls.

Dobre wyniki stacja osiągnęła mimo tego, że decyzja o emisji filmu zapadła we wtorek. W ciągu zaledwie jednego dnia komunikacji, film zbudował zasięg 2 794 363 widzów (RCH 4+).