Podnosi się poziom Wisły

W Płocku (Mazowieckie), w związku z osiągnięciem przez Wisłę stanów ostrzegawczych, prezydent miasta Andrzej Nowakowski ogłosił dziś przed południem pogotowie przeciwpowodziowe, które będzie obowiązywało do odwołania. Poziom rzeki wykazuje tam tendencję wzrostową.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/DacaPrzemyslaw

"W związku z osiągnięciem stanów ostrzegawczych na rzece Wiśle, prezydent miasta Płocka ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta Płocka"

- oznajmił w komunikacie Urząd Miasta. W zarządzeniu przekazano m.in., iż "mieszkańców i pracodawców zobowiązuje się do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia ze stref bezpośredniego zagrożenia powodzią substancji zagrażających środowisku".

Jak przekazał dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płocku, w poniedziałek po południu na jednym z czterech wodowskazów Wisła przekraczała stan ostrzegawczy o 8 cm, a na innym stan alarmowy o 9 cm - na pozostałych dwóch wodowskazach rzeka utrzymywała się poniżej stanów ostrzegawczych.

"Obserwowana jest tendencja wzrostowa poziomu wody" - zaznaczył dyżurny. Dodał, iż sytuacja na Wiśle w rejonie Płocka jest na bieżąco monitorowana.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Płock #Wisła #rzeka

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo