Łódzkie: Ktoś porzucił dziesięć szczeniaczków w lesie. Jest nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy

Policja z Aleksandrowa Łódzkiego poszukuje osoby, która w lesie w Brużyczce Małej porzuciła na pewną śmierć 10 szczeniąt. Nagrodę za wskazanie sprawcy wyznaczyli także zbulwersowani mieszkańcy gminy. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W niedzielny poranek funkcjonariusze z komisariatu w Aleksandrowie Łódzkim dostali zgłoszenie o porzuconych szczeniętach. Wyglądało na to, że pieski niedługo po urodzeniu zostały pozostawione na leśnej polanie w Brużyczce Małej, gdzie znalazła je przypadkowa osoba.

Na miejscu, w pojeździe zgłaszającego, policjanci znaleźli 10 szczeniąt rasy mieszanej. Miejsce porzucenia było odosobnione, zwierzęta były skazane na śmierć z wychłodzenia. Natychmiast powiadomiono Centrum Zarządzania Kryzysowego w Aleksandrowie Łódzkim, do którego przewieziono zwierzęta. Tam trafiły pod opiekę, zostały ogrzane i nakarmione

- przekazał Robert Borowski z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Aleksandrowscy policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające okoliczności porzucenia zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Aleksandrowie Łódzkim, tel. 47 842 53 60.

Nagrodę za wskazanie sprawcy w wysokości 1,6 tys. zł wyznaczyli zbulwersowani mieszkańcy gminy skupieni w grupie SOS Zwierz Aleksandrów Łódzki, którzy zaopiekowali się porzuconymi szczeniakami. Na swoim profilu na Facebooku przypomnieli, że w ich gminie bezpłatne sterylizacje i kastracje zwierząt właścicielskich dostępne są od ponad 4 lat

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#łódzkie #pieski #szczeniaki #nagroda

albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo