Zakup cyfrowych biletów jest możliwy dzięki współpracy instytucji z platformą ToBilet.pl, należącą do Grupy MTP.

Muzeum Narodowe w Poznaniu 3 lutego wznowiło swoją działalność zawieszoną w związku z pandemią koronawirusa. Czynne są wszystkie oddziały, poza remontowanym Muzeum Historii Miasta Poznania. Zwiedzać można ekspozycję w gmachu głównym, ale także Muzeum Etnograficzne, Muzeum Sztuk Użytkowych, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Pałac w Rogalinie, Muzeum Zamek w Gołuchowie oraz Muzeum A. Mickiewicza w Śmiełowie.

"Dzięki ToBilet.pl zakup biletów muzeów będzie wygodny, intuicyjny i sprawny. A w obecnej sytuacji, gdy wciąż wskazany jest dystans społeczny, pozwoli ograniczyć bezpośrednie kontakty do minimum"

– poinformował prezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski.

Jak dodał, zakupione za pośrednictwem platformy bilety będą od ręki dostępne na telefonach użytkowników i nie będą wymagały dodatkowej aktywacji w kasach. Proces zakupu przebiega przy wykorzystaniu najpopularniejszych metod płatności.

Z kupionym za pośrednictwem tej samej platformy biletem w komórce można wejść także do Bramy Poznania i Poznańskiego Muzeum Pyry oraz do Term Maltańskich, na letnie pływalnie Chwiałka i w Parku Kasprowicza.