Co Polacy sądzą o Koalicji 276? W sieci śmiech i festiwal memów. ZOBACZ

Platforma Obywatelska - kryjąca się pod formacją Koalicja Obywatelska – znów chciałaby zmienić nazwę. Tym razem podmiot miałby się nazywać Koalicja 276 i zjednoczyć całą opozycję. Zaczęli jednak dość niefortunnie - zaznaczyli logotypy innych partii bez ich zgody, natomiast zapomnieli o własnych koalicjantach… W sieci internauci mają używanie.

twitter.com/Dzonu_ screen

Borys Budka i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaproponowali wczoraj stworzenie "Koalicji 276", czyli platformy współpracy opozycji: KO, Polski 2050 Szymona Hołowni, Lewicy i PSL. Zaprezentowali też szereg postulatów programowych. Liczba 276 w proponowanej nazwie koalicji odnosi się do liczby posłów potrzebnej do obalenia weta prezydenta. W wyświetlanej prezentacji pokazano logotypy tych ugrupowań. Co należy podkreślić, zaznaczyli logotypy bez zgody innych partii, a zapomnieli o koalicjantach.

Problem Borysa Budki polega na tym, że on zamiast zająć się swoją partią, Koalicją Obywatelską i martwić o pozycję PO, on ciągle martwi się o to, jak pozbierać do gromady wszystkich innych i zmusić do podporządkowania się jemu. Niech on zacznie myśleć o budowaniu własnej pozycji na scenie politycznej, a nie podpierać się innymi

- komentował Marek Sawicki z PSL.

Rozumiem, że była tam jako podmiot cała Koalicja Obywatelska, ale na pewno poprawiłoby przekaz, gdyby na grafice pojawili się też dotychczasowi koalicjanci

 - powiedziała była przewodnicząca Nowoczesnej, której loga zabrakło.

W sieci szeroko komentowano pomysły zaprezentowane przez Trzaskowskiego i Budkę, ale też i samą nazwę nowego politycznego bytu.

Adrian Zandberg stwierdził, że PO "podpierniczyła logo Lewicy".

276 km?

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Trzaskowski #budka #PO #Koalicja 276

albicla.com@ Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo