"Totalnych" sny o mariażu wyborczym. Hołownia: Planują małżeństwo bez pytania o zdanie wybranka

"PO proponuje kolejną koalicję. Cieszę się, że przebudziliśmy opozycję z zimowego snu, ale niepokoi mnie planowanie małżeństwa bez pytania o zdanie wybranka" - napisał na Twitterze lider Polski 2050 Szymon Hołownia, odnosząc się do sobotniej konferencji liderów Platformy Obywatelskiej. To kolejna przesłanka wskazująca, że na dziś szanse na "Koalicję 276" nie są zbyt duże.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Ożenią Hołownię na siłę?

W sobotę odbyła się wspólna konferencja szefa PO Borysa Budki oraz prezydenta Warszawy, wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego pod hasłem "Czas na zmiany". Lider PO mówił m.in., że Platforma Obywatelska proponuje opozycji rozmowę o przyszłości Polski oraz stworzenie "Koalicji 276". Wskazywał, że 276 to liczba posłów potrzebna do obalenia prezydenckiego weta, by - jak mówił - móc realizować zmiany w Polsce.

Do propozycji Platformy na Twitterze odniósł się Hołownia.

A zatem Koalicja proponuje kolejną koalicję. Z jednej strony naprawdę cieszę się, że przebudziliśmy opozycję z zimowego snu. Z drugiej niepokoi mnie planowanie małżeństwa bez pytania o zdanie wybranka. Trudno mówić o poważnym związku, gdy dowiadujesz się o nim z YouTube'a

- napisał Hołownia.

 

Koalicyjna incepcja

Twórcy Platformy Obywatelskiej już jakiś czas temu zdali sobie sprawę, że negatywne emocje jakie wzbudza nazwa ich partii przynajmniej w części elektoratu, można próbować zakamuflować. Stąd pierwszy mariaż w Koalicję Obywatelską, w skład której oprócz Platformy weszła partia Ryszarda Petru "Nowoczesna.pl" oraz Zieloni. Stąd też Koalicja Europejska, poszerzona o Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Wygląda na to, że kolejnym takim projektem ma lub miała być "Koalicja 276", do której oprócz dotychczasowych przyjaciół wyborczych dołączono Polskę 2050 Szymona Hołowni. Liderzy partii wchodzących w jej skład wiedzą jednak, co stało się z Nowoczesną, czy jak bardzo kosztowne było dla ludowców poparcie liberałów, przez co PSL dotąd balansuje na granicy między Sejmem a pożegnaniem się z nim. Ratunkiem dla PSL-u był mariaż z Pawłem Kukizem, który z kolei dla niego okazał się być niezbyt udany.

 

 

Co wiemy po konferencji Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego? Platforma Obywatelska chce koalicji wyborczej z PSL-em, Lewicą i Szymonem Hołownią. Hołownia dowiaduje się o wspólnych planach wyborczych z YouTube'a, a Lewica kategorycznie odmawia, wręcz ośmieszając Platformę.

Z nimi jest tak, że jak mają spadek notowań i są w dupie, to pojawia się koncepcja jednej listy do parlamentu. Od razu niektóre media są zachwycone, jaki to nowatorski pomysł się pojawił. Zresztą marzenia niektórych mediów, że pojawi się lider opozycji na białym koniu mogą się skończyć tym, że za chwilę koni w Polsce zabraknie. Jechał już na nim: Tusk, Kijowski, Petru, a nawet Frasyniuk

- ocenił Włodzimierz Czarzasty.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, PAP, tysol.pl

#Szymon Hołownia #Rafał Trzaskowski #Włodzimierz Czarzasty #Borys Budka #Koalicja Obywatelska #Platforma Obywatelska #Koalicja 276

albicla.com@ Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo