PKN Orlen przejmie Polska Press. Zielone światło ze strony UOKiK

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK zgodził się na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. - Transakcja nie zagraża konkurencji na żadnych z rynków - ocenia Urząd.

By When reusing, please credit me asauthor: Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl (CC-BY-SA-3.0)If you use my image on your website, please send me an email with webpage adress. If you use my image in your book, please send me an email.Contact me at

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, wiceprezes Orlenu wskazał, że przejęcie Polska Press będzie możliwe już na przełomie lutego i marca. Dzisiaj zielone światło w tej sprawie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Planowana koncentracja nie wpłynie na konkurencję na rynku wydawniczym prasy lokalnej, na której jest obecna Polska Press, a nie był dotychczas obecny PKN Orlen. Zmianie ulegnie wyłącznie właściciel spółki Polska Press, zaś udziały rynkowe poszczególnych jego uczestników pozostają bez zmian. Po starannej analizie zebranych materiałów i ocenie skutków rynkowych połączenia spełnione zostały kryteria do wydania bezwarunkowej zgody dla koncentracji spółek PKN Orlen i Polska Press

- mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. Wniosek o zgodę wpłynął do urzędu 10 grudnia 2020 r. 

W skład grupy Orlen wchodzi spółka Ruch, która dystrybuuje prasę, a także sprzedaje ją detalicznie, głównie poprzez sieć kiosków. Ponadto działa na rynku reklamy zarówno jako reklamodawca, jak również dom mediowy poprzez spółkę Sigma Bis. Polska Press stoi na czele grupy kapitałowej, która głównie działa medialnie na 15 rynkach lokalnych w Polsce. Wydaje 20 dzienników regionalnych, blisko 120 tygodników lokalnych oraz prasę bezpłatną. Sprzedaje powierzchnię reklamową w prasie i internecie oraz świadczy usługi poligraficzne. Do grupy należą drukarnie oraz witryny online, w tym naszemiasto.pl. Transakcja polega na przejęciu przez PKN Orlen bezpośredniej kontroli nad Polska Press.

 Źródło: uokik.gov.pl, niezalezna.pl

 

#Polska Press #UOKiK #PKN Orlen

albicla.com@michaldzierzak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo