Z okazji jubileuszu redakcja przygotowała uroczyste obchody. W ich ramach jest m.in. rozdanie nagrody Człowieka Roku „Gazety Polskiej”, premiera płyty Pawła Piekarczyka i konkurs, w którym można wygrać pielgrzymkę do Włoch. Jubileusz 20-lecia „Gazety Polskiej” już 6 lutego.

specjalnym wydaniu „Gazety Polskiej”, które pojawi się w sprzedaży od 6 lutego, przeczytamy o tajemnicach z życia o. Pio i o świadectwach Bożych cudów. Specjalnie dla Czytelników przygotowany będzie też konkurs, w którym nagrodą jest wyjazd do San Giovanni Rotondo – miejsca życia o. Pio. W programie wyjazdu są także takie miejsca, jak: Asyż, Manoppello, Monte Sant’Angelo i Lanciano. Relacja z wyjazdu na płycie będzie dołączona do tygodnika. Do wygrania jest 20 pojedynczych biletów.

W ramach obchodów jubileuszu Paweł Piekarczyk wydaje płytę „Śpiewnik Oszołoma”, będącą reedycją nagrań z lat 1996 i 1997. – Piosenki nie odnoszą się do świata bieżącej polityki, tylko do fundamentalnych wartości. A stosunek do tych wartości jest stały. Jest dobro i zło, przyzwoitość i nieprzyzwoitość. A to, że piosenki sprzed prawie 20 lat można w tej chwili wydać jako materiał nie tylko wspomnieniowy, ale również aktualny, jest pewnym świadectwem czasu i tego, że środowisko „GP” jest wciąż na tych samych pozycjach, na których było. Oczywiście rozwija się, ale przez trwanie przy korzeniach, a nie odcięcie się od nich – mówi muzyk.

Płyta będzie dostępna w sprzedaży internetowej i w księgarniach „Gazety Polskiej”.