Studenci mogą wrócić na uczelnie. Letnia sesja w trybie stacjonarnym?

Letnia sesja egzaminacyjna mogłaby się odbyć na uczelniach w trybie stacjonarnym – zasugerował minister Przemysław Czarnek. Dodał, że decyzja o trybie prowadzenia zajęć należy do rektorów i zależy od sytuacji pandemicznej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił, że jest w kontakcie z rektorami szkół wyższych i rozmawia na temat ewentualnego powrotu studentów do nauczania w trybie stacjonarnym. Podkreślił, że to właśnie rektorzy zadecydują, kiedy i jakie zajęcia będą prowadzone w trybie stacjonarnym, a jakie w dalszym ciągu w formie zdalnej. Zaznaczył, że wszystko zależy od sytuacji pandemicznej w najbliższych tygodniach.

- Niemniej, chociażby sesja letnia mogłaby się odbyć już w trybie stacjonarnym

 – zasugerował.

Szef resortu edukacji i nauki pytany był też o sytuację studentów studiów magisterskich II stopnia, którzy w czasie trwania nauki ze względu na działanie uniwersytetów w formie zdalnej mogą nie zobaczyć na własne oczy swoich profesorów.

- O tym dyskutowaliśmy właśnie wraz z prof. Włodzimierzem Bernackim i panem prof. Arkadiuszem Mężykiem, szefem KRASP-u, że rzeczywiście taka to jest sytuacja, że ci studenci studiów II stopnia, praktycznie rzecz biorąc, cały czas są na nauce zdalnej i może się tak niestety zdarzyć, że ta nauka zdalna obejmie cały okres ich studiów. Dlatego chcemy, żeby chociaż – jeśli oczywiście sytuacja pandemiczna na to pozwoli – koniec semestru był w systemie stacjonarnym tak, żeby rzeczywiście ci studenci zobaczyli na oczy i na żywo wykładowców

– powiedział.

Większość polskich uczelni działa trybie zdalnym od marca 2020 r., kiedy w Polsce pojawił się koronawirus. Tylko niewielka część zajęć prowadzona jest od tego czasu w ich murach.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#studenci #sesja #koronawirus

Albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo