Dziennikarz śledczy opuścił TVN. "Przykre, że człowiek to tylko cyferki w Excelu". Mówi też o pańszczyźnie

"Trochę przykro, że na końcu mojej przygody z TVN24 okazało się, że człowiek to tylko pozycja w Excelu, a niektórzy wciąż nie mogą pogodzić się, albo może nie wiedzą, że pańszczyznę w Polsce zniesiono już dość dawno, bo w 1864 roku" - napisał Szymon Jadczak, były już dziennikarz śledczy TVN24 w mailu pożegnalnym, który cytuje portal wirtualnemedia.pl

Szymon Jadczak
Arilyn87, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Szymon Jadczak pracę w mediach zaczął w radomskim oddziale „Gazety Wyborczej”, brał udział w przygotowywaniu m.in. głośnego tekstu o seksaferze w Samoobronie - przypominają wirtualnemedia.pl. Był też związany z portalem Interia a od 2008 roku związany był ze stacjami Grupy TVN, najpierw TVN, potem TVN24.

Jadczak jest również autorem głośnego reportażu o powiązaniach Wisły Kraków ze światem przestępczym. Jego książka "Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków" została nominowana w pierwszej edycji konkursu Grand Press - Książka Reporterska Roku.

Trochę przykro, że na końcu mojej przygody z TVN24 okazało się, że człowiek to tylko pozycja w Excelu, a niektórzy wciąż nie mogą pogodzić się, albo może nie wiedzą, że pańszczyznę w Polsce zniesiono już dość dawno, bo w 1864 roku. Ale nie ma co roztrząsać, warto pamiętać tylko to, co dobre. Do zobaczenia w lepszych czasach

- napisał do współpracowników, z wyraźnym żalem do byłych pracodawców.

Jak później poinformował, podejmie teraz pracę w jednym z portali internetowych. "Odchodzę, bo dostałem bardzo dobrą propozycję" - powiedział portalowi press.pl.

Od jesieni informujemy na niezalezna.pl o problemach TVN-u, który raz po raz zwalnia pracowników, nawet spośród dyrektorów. Po grudniowych zwolnieniach około 30 osób, oraz styczniowych zwolnieniach (kilkanaście osób) przyszła też pora na likwidację istniejącego od wielu lat stałego biura stacji w Moskwie. 

Jak informował niedawno anonimowo jeden z pracowników stacji Polsat, "jeszcze nigdy tylu pracowników TVN-u nie składało swoich CV do Polsatu, jak teraz". 

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl, press.pl

#zwolnienia #dziennikarze #Szymon Jadczak #TVN24

albicla.com@ Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo