Podszywają się pod Pocztę Polską. Uwaga na fałszywe maile!

W mailach rozsyłanych na elektroniczne skrzynki pocztowe, cyberprzestępcy podszywający się pod Pocztę Polską informują o niedostarczeniu przesyłki - poinformowała poczta w czwartkowym komunikacie.

Logo Poczty Polskiej

Jak informuje operator, wiadomość e-mail o temacie "Brak powiadomienia o dostawie" jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany link.

Prosimy zwrócić uwagę na wiadomości o podobnym temacie oraz treści, zawierające podejrzany link lub załącznik. Prosimy nie klikać w link oraz nie otwierać załącznika

- czytamy w komunikacie.

Operator przypomina, że prawidłowy adres strony Poczty Polskiej to: https://www.poczta-polska.pl, a adres do śledzenia przesyłek to: https://emonitoring.poczta-polska.pl/.

W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci

 - powiedziała cytowana w komunikacie rzeczniczka Poczty Justyna Siwek.

W komunikacie podano, że Poczta Polska nie nalicza opłat za przetrzymywanie przesyłek, a także nie ponosi odpowiedzialności za skutki poczynionych działań przez klientów w wiadomościach rozpowszechnianych przez inne podmioty, w tym podmioty podszywające się pod Pocztę Polską.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#oszuści #podszywanie się #Poczta Polska

albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo