Strażacy wydobyli martwe jelenie z jeziora

Strażacy zakończyli dziś wydobycie kilkunastu martwych jeleni z jeziora we wsi Ścienne (Zachodniopomorskie). Pod stadem zwierząt w środę po południu załamał się lód; strażacy uratowali 15 zwierząt.

twitter.com/kw_pspszczecin

Akcja zakończyła się po wydobyciu z jeziora 13 martwych zwierząt

- powiedział dziś rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak. Strażacy pracowali na jeziorze kilka godzin.

Kubiak powiedział także, że w akcji wzięło udział łącznie około 40 strażaków, pomagali im także m.in. leśnicy i łowczy miejski.

Zgłoszenie o tym, że pod stadem jeleni załamał się lód, strażacy otrzymali w środę przed godz. 16. Jak przekazał po zakończeniu akcji kierujący nią st. kpt. Grzegorz Kacprzak, zwierzęta zbiły się w trzech grupach w przeręblach, które utworzyły się, gdy jelenie wpadły do wody. Próbując się ratować, zwierzęta wpadały na siebie, podtapiając się nawzajem.

Strażacy usuwali pilarkami lód, tworząc pas do wydobycia jeleni na ląd – ze względu na niewielką grubość lodu na tafli jeziora, nie można było wyciągnąć zwierząt w inny sposób. Jelenie były wydobywane pojedynczo, za pomocą lin ratowniczych umieszczanych na porożu.

Strażacy uratowali w środę 15 zwierząt, pięć zostało wyciągniętych na brzeg martwych.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#straż #jezioro #jelenie

albicla.com@michalgradus
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo