Kim Dzong Un przekonuje: „U nas nie ma koronawirusa”. Ale szczepionki przeciw Covid zamawiają...

Choć oficjalnie w Korei Północnej nie potwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem, to w grudniu 2020 r. ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia epidemicznego. Choć Kim Dzong Un zaprzecza, by w jego kraju dochodziło do infekcji covidem, to zamawiają szczepionki. Z najnowszego raportu wynika, że w pierwszej połowie tego roku mają otrzymać niemal 2 miliony dawek AstraZeneca.

Kim Dzong Un
http://en.kremlin.ru

Epidemia koronawirusa już od roku szaleje na świecie. Wszędzie... tylko nie w Korei Północnej. Oczywiście praktycznie nikt w to nie wierzy.

W grudniu w Pjongjangu wprowadzono surowy lockdown.  Zamknięto urzędy, szkoły, łaźnie publiczne, lokale gastronomiczne, zakazano przemieszczania się, ograniczono funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Ale oficjalnie reżim w Pjongjangu twierdzi, że nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania.

Mimo to Korea Północna ma otrzymać 1,99 mln dawek szczepionki AstraZeneca przeciwko Covid-19 w I połowie 2021 r., - wynika z raportu programu COVAX.

Wedle prognozy programu mającego zapewnić dostęp do szczepionek ponad 90 mniej rozwiniętym krajom świata, Korea Północna ma otrzymać w pierwszych dwóch kwartałach 1,992 mln z łącznej puli 240 mln dawek brytyjskiego preparatu produkowanego w Serum Instutite of India, największego na świecie producenta szczepionek.

COVAX to zainicjowany m.in. przez WHO program, który ma zapewnić szczepionki uboższym krajom. Jak wynika z raportu, w pierwszej połowie roku w ramach projektu rozdysponowanych zostanie 240 mln dawek szczepionki AstraZeneca wyprodukowanej w Indiach, 96 mln tego samego preparatu pochodzącego z innych źródeł oraz 1,2 mln dawek szczepionki Pfizer-BioNTech.

Najwięcej przypadnie Indiom, które otrzymają 97 mln dawek szczepionki AstraZeneca oraz Pakistanowi - 17 mln. Spośród państw Europy najwięcej otrzymać ma Ukraina - 2,2 mln dawek szczepionki AZ i 117 tys. dawek Pfizer-BioNTech.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, euractiv.pl, dw.com

#Kim Dzong Un #szczepionki #koronawirus #Korea Północna

albicla.com@ Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo