Pytany Programie 1. Polskiego Radia, czy można spodziewać się wkrótce otwarcia restauracji Dworczyk odparł, że informacje w sprawie obostrzeń przedstawi jeszcze w tym tygodniu premier. 

Na pewno w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi dalsze działania w tej sprawie.
- powiedział szef KPRM.

Pytany o możliwość otwarcia hoteli i pensjonatów od 15 lutego, Dworczyk odpowiedział, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. 

Proszę jeszcze o kilkadziesiąt godzin cierpliwości i wtedy precyzyjny komunikat w tej sprawie przedstawi premier Mateusz Morawiecki.
- dodał.
Szef kancelarii premiera zapewniał, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce jest coraz lepsza, liczba zachorowań na Covid-19 maleje, jednak pandemia wciąż utrzymuje się w całej Europie. 

Mamy też ten wymiar społeczny i gospodarczy, które są szalenie istotne. Natomiast tutaj wszystkie racje trzeba wyważyć i dopiero później podjąć decyzję.
- podkreślił.

Pytany, kiedy można spodziewać się konferencji i ewentualnych informacji o dalszym luzowaniu obostrzeń, Dworczyk odparł, że „jeżeli mówimy o tym tygodniu, to został właściwie tylko piątek”.

Chcemy zacząć pokazywać szereg nowych rozwiązań dotyczących życia społecznego, gospodarczego już w drugiej połowie lutego i później przedstawiać szereg rozwiązań, które będą pomagały w budowie polskiej gospodarki i w ogóle polskiej rzeczywistości po pandemii.
- powiedział Dworczyk w Programie 1. Polskiego Radia.

Podkreślił, że pandemia dotknęła społeczeństwo w bardzo wielu wymiarach i stąd potrzeba „rewitalizacji po pandemii”.

Szef KPRM zapewnił, że rząd zabezpieczył środki finansowe na realizację planowanych programów.

Mamy środki zabezpieczone nie tylko ze środków unijnych, ale również ze środków własnych i tak naprawdę patrząc na to, co dzieje się w Polsce i Europie taki impuls gospodarczy, finansowy jest po prostu niezbędny.
- dodał Dworczyk.