Na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński odniósł się do problemów polskiej gospodarki i podkreślił, że ważniejsze od rozmów o legalizacji związków partnerskich są działania związane z tworzeniem nowych miejsc pracy i walką z bezrobociem. Prezes PiS oświadczył, że jest zdecydowanym przeciwnikiem paktu fiskalnego i stwierdził, że Polska w strefie euro "będzie skazana na wieczną peryferyzację".

- Rząd jest od tego, żeby kryzys potrafić przewidzieć i potrafić mu przeciwdziałać. Niestety mamy zamiast przeciwdziałania jakąś zakrawającą na groteskę propagandę sukcesu, a nie tego nam trzeba a przeciwdziałania. Przeciwdziałanie jest łatwe. My mamy receptę na kryzys – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się do tego, że wszystko wskazuje na to, że polska gospodarka będzie przeżywała w najbliższym czasie spory kryzys. Według Jarosława Kaczyńskiego jest to kryzys rządów Platformy Obywatelskiej, na który receptę ma Prawo i Sprawiedliwość.

- Jest najwyższy czas na to, żeby skończyć z dyskusjami nad związkami nieformalnymi, które w jakiś paradoksalny sposób mają stać się formalne, nad jakimiś relacjami partnerskimi, a zacząć dyskutować o kwestiach naprawdę ważnych: kwestiach polskiej gospodarki, polskiej przyszłości. (...) Nakręca się mechanizm kryzysowy. Dziś mamy do czynienia ze spadkiem stopy życiowej – tłumaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odwołał się do programu "Alternatywa" i zaprezentował proponowane przez jego partię rozwiązania dotyczące systemu podatkowego i walki z bezrobociem.

Konferencja prezesa Jarosława Kaczyńskiego - obejrzyj film