Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Sakiewicz o atakach na dziennikarzy: Ci, którzy je tolerują, będą odpowiedzialni za niszczenie wolności słowa w Polsce

Ostatnio coraz częściej podczas manifestacji organizowanych przez opozycję dochodzi do ataków na dziennikarzy. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”. Zwraca on uwagę, że część środowiska dziennikarskiego próbuje jednak takie działania usprawiedliwiać lub całkowicie przemilczać.

Swadhin Das/pixabay.com/service/license/

Ataki na dziennikarzy, tak jak wcześniejsze ataki na księży i kościoły, czy późniejsze na Trybunał Konstytucyjny, są czymś zupełnie nowym w naszej kulturze politycznej. I choć takie wydarzenia miały miejsce również na Zachodzie, to do tej pory bardzo rzadko się zdarzało, że ktoś fizycznie atakował dziennikarzy. Ja już pomijam ubliżanie im, poniżanie czy zastraszanie, jednak fizyczne ataki to jednak była rzadkość. Zapewne dlatego, że sprawcy tych ataków byli solidarnie potępiani przez całe środowisko dziennikarskie. Dzisiaj wygląda na to, że część tego środowiska, ta związana z opozycją, uważa, że można atakować naszych kolegów, o ile nie popierają opozycji i nawet próbują usprawiedliwiać tego typu zachowania, a przynajmniej przemilczać.
- tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl redaktor Tomasz Sakiewicz.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” nie ma wątpliwości, że dalsze tolerowanie ataków wymierzonych w dziennikarzy to poważne zagrożenie dla wolności słowa.

To jest gigantyczny problem dla wolności słowa w Polsce i dziennikarze, którzy tolerują fizyczne ataki na swoich kolegów, będą odpowiedzialni nie tylko za niszczenie wolności słowa, ale też za zdrowie i życie innych dziennikarzy, dlatego, że pozwala się przekraczać kolejne granice, których do tej pory nie przekraczano.
- mówi red. Sakiewicz.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Tomasz Sakiewicz #media #dziennikarze

albicla.com@IgorSzczesnowicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo