- W ciągu kilku najbliższych dni na pewno zobaczycie państwo prezentację pomysłu, całego programu politycznego Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej - przekazał dziś Kierwiński na antenie TOK FM.

Zadeklarował, że to „będzie właśnie początek tej ofensywy”, o której polityk mówił w grudniu.

Sławetny sześciopak i kompromitacja Schetyny

Podczas rozmowy w porannym programie Radia Zet ówczesny lider PO Grzegorz Schetyna został poproszony o wymienienie punktów tak zwanego "sześciopaku". Pytany o trzeci z nich powiedział, że "to na pewno jest smog, zmiany klimatyczne i wszytko, co związane ze środowiskiem". Tymczasem trzeci punkt dotyczy kwestii służby zdrowia. Wątek ten lider PO umieścił z kolei w punkcie piątym. - W piątym punkcie powiedziałbym o służbie zdrowia i o onkologii - odpowiedział Grzegorz Schetyna. Punkt piąty dotyczył jednak polskiej szkoły.

W „sześciopaku Schetyny”, zaprezentowanym przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku, znalazły się propozycje zmian w obszarach: "wolności i demokracji", "przyjaznej szkoły", "czystego powietrza i wody", programy: "wyższa płaca" oraz "europejska ochrona zdrowia", a także program dla seniorów. Schetyna opowiedział się także wówczas za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę oraz związkami partnerskimi.