KO rusza z „ofensywą programową”. Tak przy „sześciopaku Schetyny” ośmieszył się... Schetyna

W ciągu kilku najbliższych dni prezentacja pomysłu, całego programu politycznego Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej. To będzie początek ofensywy - zapowiedział dziś poseł KO Marcin Kierwiński. Gdy w 2019 roku Platforma Obywatelska przedstawiła „sześciopak”, lider partii Grzegorz Schetyna... kompletnie go nie znał.

Grzegorz Schetyna / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- W ciągu kilku najbliższych dni na pewno zobaczycie państwo prezentację pomysłu, całego programu politycznego Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej - przekazał dziś Kierwiński na antenie TOK FM.

Zadeklarował, że to „będzie właśnie początek tej ofensywy”, o której polityk mówił w grudniu.

Sławetny sześciopak i kompromitacja Schetyny

Podczas rozmowy w porannym programie Radia Zet ówczesny lider PO Grzegorz Schetyna został poproszony o wymienienie punktów tak zwanego "sześciopaku". Pytany o trzeci z nich powiedział, że "to na pewno jest smog, zmiany klimatyczne i wszytko, co związane ze środowiskiem". Tymczasem trzeci punkt dotyczy kwestii służby zdrowia. Wątek ten lider PO umieścił z kolei w punkcie piątym. - W piątym punkcie powiedziałbym o służbie zdrowia i o onkologii - odpowiedział Grzegorz Schetyna. Punkt piąty dotyczył jednak polskiej szkoły.

W „sześciopaku Schetyny”, zaprezentowanym przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku, znalazły się propozycje zmian w obszarach: "wolności i demokracji", "przyjaznej szkoły", "czystego powietrza i wody", programy: "wyższa płaca" oraz "europejska ochrona zdrowia", a także program dla seniorów. Schetyna opowiedział się także wówczas za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę oraz związkami partnerskimi.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

 

#Marcin Kierwiński #sześciopak Schetyny #Koalicja Obywatelska #opozycja #totalna opozycja #Grzegorz Schetyna

Albicla.com@OlekMimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo