Wrobił 353 osoby w kredyty. 24-latek brał kredyty na dane osobowe obcych osób

Funkcjonariusze z Czarnkowa (wielkopolskie) zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 24-letniego oszusta. Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzanie pożyczek i kredytów bankowych na kwotę ponad 100 tys. zł. Mężczyźnie przedstawiono 353 zarzuty.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformowała asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie (wielkopolskie), sprawa miała swój początek w lutym ub. roku, kiedy to policjanci uzyskali informacje dotyczące prawdopodobnych wyłudzeń pożyczek i kredytów bankowych na szkodę pokrzywdzonych z Krzyża Wlkp.

Od tego czasu pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Trzciance, policjanci prowadzili czynności, gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. Działania te pozwoliły im na zatrzymanie kilka dni temu 24-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego

 – podała Górzna-Kustra.

Wskazała, że z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca wykorzystując dane osobowe pokrzywdzonych zakładał rachunki bankowe, a następnie za pośrednictwem internetu zaciągał zobowiązania w bankach i firmach pożyczkowych. Łączna kwota, na którą mężczyzna oszukał podejrzanych, wynosi ponad 100 tys. złotych.

Zaraz po zatrzymaniu 24-latek trafił na komendę, gdzie usłyszał 353 zarzuty, do popełnienia których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, dlatego liczba zarzutów może się zwiększyć. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju

 – podkreśliła Górzna-Kustra.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Czarnków #wielkopolskie #oszust #zarzuty #kredyty

albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo