W ciągu kilku najbliższych tygodni przedstawimy "Nowy Ład" i wówczas przedstawimy jego łączną wartość - poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki. Wśród obszarów, które obejmie "Nowy Ład" wskazał m.in. na służbę zdrowia, edukację, infrastrukturę. 

O planach na przyszłość mówił także ostatnio wicepremier Jarosław Kaczyński.

- Gdy polskie kobiety protestowały przed domem szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ten ogłosił „daleko idące plany”

- zauważa dziś niemiecki „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Nie jest to jednak artykuł stricte o Strajku Kobiet, a głównie o daleko sięgających rządowych planach, nazywanych - jeszcze nieoficjalnie - "Nowym Ładem".

Autor artykułu odnotowuje m.in. że szef PiS zapowiedział ogłoszenie wkrótce „daleko idących i ambitnych planów”, skoncentrowanych zarówno na polityce socjalnej, jak i na inwestycjach i rozwoju. Dziennikarz FAZ cytuje słowa Kaczyńskiego o tym, że Polska musi rozwijać się znacznie szybciej niż kraje Europy Zachodniej, ale jednocześnie nie wolno zapominać sferze ducha.

Stawia również tezę: że Kaczyński po porażce wyborczej Donalda Trumpa w USA "zaostrzył retorykę". - I najwyraźniej nie stracił taktycznych umiejętności – dodaje niemiecki dziennikarz.

- Wydaje się, że Kaczyński z dawnych lat, który wiedział, że jego ostrość odstrasza wielu wyborców centrum i który z tego powodu powstrzymywał się od publicznych wystąpień, ostatecznie należy już do przeszłości

– ocenił autor tekstu Gerhard Gnauck.