TYLKO U NAS: TVP zainteresowana emisją filmu Anity Gargas

  

Portal Niezalezna.pl ustalił, że Telewizja Polska jest zainteresowana emisją filmu „Anatomia Upadku” w reżyserii Anity Gargas. - Bardzo się cieszę, że TVP wyraziła zainteresowanie emisją filmu – mówi nam jego autorka.

W związku z tym, że w ostatnich dniach Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zwrócił się do prezesa TVP Juliusza Brauna z apelem o wyemitowanie filmu Anity Gargas wyprodukowanego przez Niezależne Wydawnictwo Polskie (wydawcę tygodnika "Gazeta Polska"), a pomysł emisji filmu w TVP poparli podczas audycji Radia ZET „Siódmy dzień tygodnia” obecni w studiu politycy wszystkich partii obecnych w Sejmie - PO, PiS, SP, RP, PSL i SLD, poprosiliśmy Telewizję Polską o zajęcie oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy wynika, że TVP jest zainteresowana pokazaniem zarówno filmu „Anatomia Upadku” w reżyserii Anity Gargas, jak i filmu „Śmierć prezydenta” National Geographic.

- Telewizja Polska jest zainteresowana pokazaniem obu filmów. Już od pewnego czasu trwają na ten temat rozmowy, ale dziś finalnej decyzji jeszcze nie ma – wyjaśnia Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik TVP.

W rozmowie z portalem Niezależna.pl Anita Gargas przyznaje, że na stanowisko władz TVP wpłynęło najprawdopodobniej masowe zainteresowanie filmem.

- Bardzo się cieszę, że TVP wyraziła zainteresowanie emisją filmu. Oczywiście od zainteresowania do podjęcia decyzji daleka droga. Mam wrażenie, że na stanowisko władz TVP wpłynęło masowe zainteresowanie filmem oraz kierowane pod ich adresem uwagi środowisk, które uważają, że w sprawie katastrofy smoleńskiej debata w telewizji publicznej jest niewystarczająca. Wydaje mi się również, że fakt, iż politycy różnych opcji, w tym Platformy Obywatelskiej, są zdania, że „Anatomia upadku” powinna zostać pokazana w TVP, był pewnego rodzaju bodźcem do działania dla władz telewizji – mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl Anita Gargas.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", która wyprodukowała film, komentuje: - Bardzo się cieszę, że TVP przynajmniej zaczęła udawać, że jest telewizją publiczną. Mam nadzieję, że rozmowy z National Geographic nie będą pretekstem do wycofania się telewizji z emisji "Anatomii upadku", bo my nie stawiamy żadnych przeszkód. Film Anity Gargas może być przez TVP wyemitowany nawet dzisiaj.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Cenzura prewencyjna?!! Kolporter obsługujący Empik żąda wizualizacji nalepki "Gazety Polskiej"

/ Misiarz [Public domain]

  

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Empik chce ocenzurować naklejki "Gazety Polskiej" dołączone do najnowszego numeru tygodnika. Kolporter dostarczający sieci prasę zażądał bowiem od wydawcy "GP" pełnej wizualizacji naklejki.

Jak już informowaliśmy, do kolejnego wydania tygodnika "Gazeta Polska", który ukaże się w środę 28 sierpnia, dołączony będzie dodatek w formie naklejki, KTÓREJ ZŁO PRZESTRASZY SIĘ NAPRAWDĘ! O tym, jak wyglądać będzie naklejka, dowiemy się dopiero w dniu ukazania się pisma w kioskach.

Tymczasem Polperfect - kolporter dostarczający prasę do sieci Empik - zażądał dzisiaj od wydawcy "Gazety Polskiej"... przedstawienia wizualizacji naklejki, która ma być dołączona do najnowszego numeru. Może to świadczyć o tym, że sieć uzależnia sprzedaż tygodnika z nalepką od jej wyglądu.

[polecam:https://niezalezna.pl/281035-dzis-mozna-uderzyc-w-gazete-polska-a-jutro-w-inne-media-gosiewska-komentuje-blokade-empiku]

Czyżby Empik po raz kolejny próbował zastosować cenzurę prewencyjną? Przypomnijmy, że w lipcu w sklepach Empiku nie można było kupić wydania „Gazety Polskiej” z naklejką o LGBT, o czym poinformowała na Twitterze rzecznik sieci, Monika Marianowicz, pisząc:

Potwierdzam. W Empiku nie będzie można kupić wydania „Gazety Polskiej” z naklejką „Strefa wolna od LGBT”. Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy jest u nas mile widziany wszystkich traktujemy z szacunkiem.

Do sprawy odniosło się wówczas Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP), które uznało działania Empiku za naruszenia zasady wolności słowa. 

[polecam:https://niezalezna.pl/280931-w-empiku-nie-kupisz-gazety-polskiej-z-naklejka-sakiewicz-odpowiada-mielismy-racje-w-100-procentach]

Czy i tym razem "Gazeta Polska" nie zostanie dopuszczona do sprzedaży? O to, dlaczego kolporter (Polperfect) dostarczający prasę do Empiku zażądał przedstawienia wyglądu i treści naklejki, która ma być dołączona do najbliższego numeru tygodnika "Gazeta Polska" i czy od przedstawienia tych informacji Empik uzależnia przyjęcie najbliższego numeru "GP" do sprzedaży chcieliśmy zapytać rzecznik Empiku Monikę Marianowicz. Niestety, nie odbierała telefonu. Gdy tylko uda nam się skontaktować z biurem prasowym sieci, przedstawimy jej stanowisko.

[polecam:https://niezalezna.pl/281162-trwa-zmasowany-atak-na-tygodnik-gazeta-polska-nie-dajmy-sie-zastraszyc]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl