TYLKO U NAS: TVP zainteresowana emisją filmu Anity Gargas

  

Portal Niezalezna.pl ustalił, że Telewizja Polska jest zainteresowana emisją filmu „Anatomia Upadku” w reżyserii Anity Gargas. - Bardzo się cieszę, że TVP wyraziła zainteresowanie emisją filmu – mówi nam jego autorka.

W związku z tym, że w ostatnich dniach Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zwrócił się do prezesa TVP Juliusza Brauna z apelem o wyemitowanie filmu Anity Gargas wyprodukowanego przez Niezależne Wydawnictwo Polskie (wydawcę tygodnika "Gazeta Polska"), a pomysł emisji filmu w TVP poparli podczas audycji Radia ZET „Siódmy dzień tygodnia” obecni w studiu politycy wszystkich partii obecnych w Sejmie - PO, PiS, SP, RP, PSL i SLD, poprosiliśmy Telewizję Polską o zajęcie oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy wynika, że TVP jest zainteresowana pokazaniem zarówno filmu „Anatomia Upadku” w reżyserii Anity Gargas, jak i filmu „Śmierć prezydenta” National Geographic.

- Telewizja Polska jest zainteresowana pokazaniem obu filmów. Już od pewnego czasu trwają na ten temat rozmowy, ale dziś finalnej decyzji jeszcze nie ma – wyjaśnia Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik TVP.

W rozmowie z portalem Niezależna.pl Anita Gargas przyznaje, że na stanowisko władz TVP wpłynęło najprawdopodobniej masowe zainteresowanie filmem.

- Bardzo się cieszę, że TVP wyraziła zainteresowanie emisją filmu. Oczywiście od zainteresowania do podjęcia decyzji daleka droga. Mam wrażenie, że na stanowisko władz TVP wpłynęło masowe zainteresowanie filmem oraz kierowane pod ich adresem uwagi środowisk, które uważają, że w sprawie katastrofy smoleńskiej debata w telewizji publicznej jest niewystarczająca. Wydaje mi się również, że fakt, iż politycy różnych opcji, w tym Platformy Obywatelskiej, są zdania, że „Anatomia upadku” powinna zostać pokazana w TVP, był pewnego rodzaju bodźcem do działania dla władz telewizji – mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl Anita Gargas.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", która wyprodukowała film, komentuje: - Bardzo się cieszę, że TVP przynajmniej zaczęła udawać, że jest telewizją publiczną. Mam nadzieję, że rozmowy z National Geographic nie będą pretekstem do wycofania się telewizji z emisji "Anatomii upadku", bo my nie stawiamy żadnych przeszkód. Film Anity Gargas może być przez TVP wyemitowany nawet dzisiaj.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W okręgu bydgoskim wygrywa PiS

/ pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

PiS zdobyło 36,44 proc. głosów w wyborach do Sejmu w okręgu bydgoskim (nr 4) - wynika z danych opublikowanych na stronach PKW. Pozostałe komitety: KO – 31,01 proc., SLD – 15,14 proc., PSL - 9,05, Konfederacja - 7,05 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 1,28 proc.

Opublikowane przez PKW wyniki wyborów pochodzą z danych z 823 na 831 (91,37 proc.) obwodowych komisji wyborczych do Sejmu w okręgu bydgoskim nr 4.

Okręg bydgoski obejmuje powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński oraz miasto Bydgoszcz.

Według danych PKW, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobył w 823 obwodach wyborczych 165 545 głosów (36,44 proc.), Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni uzyskał 141 040 (31,04 proc.), Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej 68 779 (15,14 proc.), Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – 41 098 (9,05 proc.), Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość - 32 016 (7,05) proc.), Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy - 5 831 (1,28 proc.).

Według tych wyników najwięcej głosów otrzymali: poseł Tomasz Latos (PiS) - 59 392, b. europoseł Tadeusz Zwiefka (PO) - 39 464, poseł Paweł Olszewski (PO) - 35 101.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl