Zawieszono 12 warszawskich szkół w związku z koronawirusem

W ubiegłym tygodniu zawieszono funkcjonowanie 12 warszawskich szkół w związku z koronawirusem, a kolejnych kilkadziesiąt miało częściowo zawieszone zajęcia - poinformowała dziś wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/weinstock/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

W styczniu po feriach zimowych uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, tak jak przed feriami, kontynuują naukę zdalną. Mają zajęcia stacjonarne zawieszone do 14 lutego.

Wiceprezydent Kaznowska poinformowała w rozmowie w TOK FM, że wszystkie warszawskie szkoły poza jedną przyjęły dzieci do klas I-III.

Poinformowała przy tym, że w ubiegłym tygodniu w związku z koronawirusem zawieszono funkcjonowanie 12 placówek w całości, a kolejnych kilkadziesiąt miało częściowo zawieszone zajęcia.

"Tam gdzie pojawia się koronawirus w danym oddziale, zazwyczaj sanepid podejmuje decyzję o zamknięciu oddziału. I taka karuzela w zasadzie trwa od września"

- powiedziała wiceprezydent stolicy.

Jej zdaniem chaos towarzyszący otwieraniu szkół jest rzeczą niebywałą.

Ze względu na sytuację epidemiczną, zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich zostały zawieszone od 26 października ub.r. W jej miejsce wprowadzono naukę zdalną. Od 9 listopada zawieszona była też nauka w klasach I-III szkół podstawowych. Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Tam zajęcia stacjonarne cały czas są prowadzone od końca maja ub.r.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #szkoła

albicla.com@michalgradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo