Literackie gry na smartfony

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi przygotowała literackie gry na smartfony. Są one bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę.

pixabay

Jak informują pracownice biblioteki Ewa Baranowska i Jolanta Zwierzyńska, pierwsza z gier "Literacki surfing" to wirtualny spacer literacki po Łodzi. Można w niej "spotkać" m.in. poetę i fraszkopisarza Jana Sztaudyngera oraz innych pisarzy i poetów z regionu łódzkiego. Grając poznaje się ciekawostki o życiu i twórczości pisarzy oraz odwiedza miejsca, w których bywali, pracowali, odpoczywali, spotykali się z przyjaciółmi. 

Grę przygotowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kolejna zabawa "Uwolnij Klementynę" to gra na smartfony skierowana dla dzieci i młodzieży, dzięki której będzie można przenieść się do świata fantasy i ruszyć na ratunek tajemniczej kobiecie. "Ale czy na pewno Klementyna jest kobietą? Odpowiedź na to pytanie poznają wszyscy, którzy odważą się zanurzyć w tym wyimaginowanym świecie i podążyć wraz z bohaterami w podróż. Po drodze czekać będzie graczy wiele wyzwań i trudnych decyzji" - wyjaśniają Baranowska i Zwierzyńska.

Gra przygotowana została w ramach projektu "Zagraj w literaturę".

Z kolei "Łowca autografów" to gra promująca region łódzki i przeznaczona jest dla osób od 10 roku życia. jej celem jest przede wszystkim "rozbudzenie zainteresowania historią ziemi łódzkiej i jej wielokulturowym dziedzictwem". Popularyzuje region poprzez "niesztampowe zaprezentowanie znanych w Polsce i na świecie osób, których losy splotły się z regionem łódzkim". Wiele znanych postaci wywodzi się z Łódzkiego, a nie zawsze są z nim kojarzone.

Graczom proponuje się wirtualną podróż przez wszystkie powiaty regionu, ukazując ich atrakcyjność i przytacza niekoniecznie powszechnie znane ciekawostki.

Zadaniem uczestników gry jest zdobycie jak największej liczby autografów prezentowanych postaci. Należy wykazać się wiedzą, pomysłowością i sprytem.

Gra jest bezpłatna i dostępna przez całą dobę na stronie internetowej biblioteki w dwóch wersjach – mobilnej i stacjonarnej.

Kolejne zabawy dotyczą książek - "Z książką dookoła świata" i "Z książką dookoła świata 2 - Mól książkowy na kwarantannie". Ich bohaterem jest Bibliofag - sympatyczny mól książkowy. W pierwszej z gier Bibliofag wygrał na loterii rejs dookoła świata i może zabrać graczy ze sobą. W drugiej bohater przeżywa różne przygody odbywając kwarantannę domową.

Ostatnia z propozycji przeznaczona jest dla fanów komiksów. "Świat komiksów - tylko dla orłów". "Zbliża się sesja egzaminacyjna w Wyższej Szkole Nauk o Komiksie. Aby zdobyć wszystkie zaliczenia trzeba wykazać się niemałą wiedzą o polskich i zagranicznych komiksach" - tłumaczą pracownice biblioteki.

Literackie gry na smartfony przygotowane w aplikacji Action Track. Są bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: https://www.wbp.lodz.pl/aktualnoci/spotkania-sesje/2936-gry-stacjonarne-na-smartfony.html.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

albicla.com@magdalenazuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo